Рекомендації МОЗ по послабленню несприятливої дії високої температури — 1 Серпня 2010 — Калейдоскоп

Blog
admin

В останній місяць літа, за прогнозами керівника Українського Гідрометцентру, в Україні очікується спекотна погода  — 40-42 градуси спеки. У зв’язку з такими погодними умовами, не характерними для клімату України, санітарна служба рекомендує здійснити ряд заходів для послаблення несприятливої дії високої температури в житлових та громадських будинках.

МОЗ рекомендує застосовувати сонцезахисні пристрої на вікнах, а також вікна з тонованим склом. Користуватися централізованими системами кондиціювання, охолодження та вентиляції в будинках, використовувати повітряні завіси на входах до будинку. Регулювати режим праці (скорочення робочого дня, зміна початку та закінчення робочого дня, використання кімнат відпочинку з оптимальними параметрами мікроклімату та повітрообміну тощо). Вмикати звичайні електричні вентилятори. Збільшити обідню перерву працівників до 3-4 годин, виключивши роботу в найспекотніший період з 13 до 16 години.

Роботу, що потребує великих фізичних зусиль та відповідно супроводжується виділенням тепла організмом людини, планувати на вранішні або вечірні години.

Працівникам з хронічною патологією, особливо серцево-судинної системи, необхідно проконсультуватися з лікарем та виконувати його рекомендації.

При роботі на відкритому повітрі застосовувати головні убори та сонцезахисні окуляри, робити перерви з прийняттям прохолодного душу, забезпечувати працюючих якісною питною водою.

З метою профілактики порушень водно-сольового балансу вода повинна містити мінеральні солі та мікроелементи.

Для профілактики порушень імунної системи рекомендована вітамінопрофілактика та овочеві дієти.

Винники Plus за матеріалами: tsn.ua  yes.cn.ua

Related Post