Як розпізнати відьму — Це цікаво — Цікаве про цікаве


Етнограф із міста Городні на Чернігівщині 33-річний Павло Дубровський уміє розпізнавати відьом.

— Довідатися, відьма жінка чи ні, найлегше на Великдень, — каже Павло. — Коли вона повертається з церкви, треба сипанути їй під ноги зерна дикого маку-сіянцю. Істинна відьма кинеться збирати його по зернятку. Але це ризиковано. Опісля вона зі світу вас зживе. Мій прадід таким займався непомітно. Не одну відьму вивів на чисту воду.

Розповіді про те, що відьми бояться хреста, свяченої води, кричать у храмі, називає нісенітницею.

— Ці міфи придумали священики, щоб підняти авторитет церкви. Насправді відьми не тільки не бояться хреста, а й самі хрестяться. У церкву їх тягне тому, що всі храми побудовані на місцях колишніх капищ. Кажуть, що у відьмаків на статевих органах не росте волосся, а коли вони сплять, ззаду висовується хвіст. У дорослих він волосатий, а у дітей лисий. Це все — дурниці. Наявність хвоста — не показник. У справжніх відьом є родима пляма на тілі у вигляді метелика чи ягідки, на грудях може бути багато сосків, на ногах — зайві пальці.

Застерігає не плутати відьом з іншими представниками нечистої сили.

— До відьом зараховують сатаністів, волхвів, перевертнів, вампірів і нечисть. Це неправильно. Волхви — це ті, кого прийнято називати знахарями. Перевертні, або вовкулаки, — люди, які можуть підкоряти своїй волі тварину, управляти вовками, собаками, кішками. Упирі смокчуть кров. Лісовики, водяники, русалки і мавки — духи мертвих.

Мавки приймають людиноподібний образ на Трійцю.

— У народі це свято називається Мавчин, або Зелений, тиждень. Неупокоєні душі загиблих молодих дівчат ходять по землі, шукають на цьому світі жениха. Горе тому, хто трапиться їм на шляху. Зазвичай вони обирають нецілованих і незайманих хлопців. Заграють з ними, закохують у себе. Після такого хлопці не можуть полюбити земну дівчину. Живуть до 25 років. Щоб не спіткало лихо, парубкам у ці дні не варто ходити самим до лісу чи лугу. У кишені треба носити листя полину. Його мавки бояться.

Побачити нечисть можна чотири рази на рік: у день весняного і осіннього рівнодення — 21 березня і 23 вересня, зимового і літнього сонцестояння — 21 грудня і 22 червня.

— Під час сходу і заходу сонця треба зробити з пальців ріжки. Загнути їх так, щоб тільки мізинець і вказівний стирчали догори. Повернути руки, щоб нігті пальців дивилися на ваше обличчя. Якщо глянете на людей між двома пальцями, побачите тих, хто з рогами, копитами і хвостами, коротше, слуг сатани.

Сім способів упізнати відьму

1. Коли в церкві відьми схрещують на грудях руки, то ліву кладуть на праву.

2. Якщо стають на коліна, схрещують ззаду ноги.

3. Завершуючи хреститися, перекладають пальці до живота, а потім різким порухом відкидають руку вбік, ніби струшуючи з себе хрест.

4. Намагаються стояти так, щоб спина постійно була повернута від вівтаря. Виходячи з церкви, задкують. Невидиме випромінювання від ікон і вівтаря пече їм спину.

5. Ідучи на Всеношну напередодні Великодня, прихопіть у церкву маленьку дощечку. На ній має бути сучок. Вибийте його. Коли поглянете в дірку, що утворилася, серед прихожан побачите справжню відьму.

6. На Великдень, коли батюшка виходить святити паски і писанки, зачиняє двері храму. Тоді справжні відьми кидаються цілувати клямку.

7. Проходячи вулицею, де живе відьма, плюньте назад. Через кілька кроків озирніться. Вона обов’язково вискочить до своїх воріт.

Винники Plus за матеріалами: gazeta.ua  sunhome.ru

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *