Синоптики попереджають про надзвичайно сильну спеку в найближчі п’ять днів — 2 Серпня 2010

Новини
admin

За повідомленням синоптиків Українського гідрометеорологічного центру у найближчі п’ять днів в Україні, крім західних областей, утримуватиметься суха спекотна погода з температурою 35-39°. У східних, Сумській, Полтавській, Дніпропетровській, Запорізькій, Херсонській областях та місцями в степовій частині Криму термометри показуватимуть 40-42°.

Згідно з їхнім прогнозом, упродовж 3-4 серпня очікується висока (4 класу) та надзвичайна (5 класу) пожежна небезпека, 5-6 серпня переважно надзвичайна (5 класу) пожежна небезпека.

У зв’язку з такими погодними умовами, не характерними для клімату України, санітарна служба рекомендує здійснити ряд заходів для послаблення несприятливої дії високої температури в житлових та громадських будинках, офісних приміщеннях.

МОЗ рекомендує застосовувати сонцезахисні пристрої на вікнах, а також вікна з тонованим склом. Користуватися централізованими системами кондиціювання, охолодження та вентиляції в будинках, використовувати повітряні завіси на входах до будинку. Регулювати режим праці (скорочення робочого дня, зміна початку та закінчення робочого дня, використання кімнат відпочинку з оптимальними параметрами мікроклімату та повітрообміну тощо). Вмикати звичайні електричні вентилятори. Збільшити обідню перерву працівників до 3-4 годин, виключивши роботу в найспекотніший період з 13 до 16 години.

Роботу, що потребує великих фізичних зусиль та відповідно супроводжується виділенням тепла організмом людини, планувати на вранішні або вечірні години.

Працівникам з хронічною патологією, особливо серцево-судинної системи, необхідно проконсультуватися з лікарем та виконувати його рекомендації.

При роботі на відкритому повітрі застосовувати головні убори та сонцезахисні окуляри, робити перерви з прийняттям прохолодного душу, забезпечувати працюючих якісною питною водою.

З метою профілактики порушень водно-сольового балансу вода повинна містити мінеральні солі та мікроелементи.

Для профілактики порушень імунної системи рекомендована вітамінопрофілактика та овочеві дієти.

Винники Plus за матеріалами: УКРІНФОРМ  yes.cn.ua

Related Post