На Землі очікують на найсильнішу за останні півтора століття магнітну бурю — Світ


На Землі у найближчі 18 місяців очікується найсильніша за останні півтора століття магнітна буря, викликана масштабними спалахами на Сонці.

За прогнозами британських вчених, очікувана буря може вивести з ладу найважливіші системи життєзабезпечення Великої Британії, зокрема лінії електропередачі та комп’ютерне обладнання, пише gazeta.ua.

У зв’язку з цим уряд Сполученого Королівства готується на основі спеціального закону про надзвичайні ситуації в разі необхідності відключати електрику на території всієї країни, щоб скоротити збитки від геомагнітної бурі.

Як зазначають фахівці, зараз Сонце увійшло в цикл підвищеної активності, який досягне свого піку в 2012 році.

За їхніми підрахунками, які були представлені британському уряду, майбутня магнітна буря щонайменше в п’ять разів перевершує за силою ту, в результаті якої в 1989 році в канадській провінції Квебек без електрики залишилися 6 мільйонів людей.

Нагадаємо, раніше експерти NASA прогнозували, що в 2012-2013 роках активність Сонця підвищиться настільки, що сильна магнітна буря призведе до нових техногенних катастроф. Але в наступні 20-30 років вона може різко знизитися, і призвести до повторення так званого «маундерівського мінімуму» — найтривалішого падіння сонячної активності з 1645 до 1715 рік, з яким пов’язують «малий льодовиковий період» в Європі.

Винники Plus  за матеріалами: bbc.co.uk / gazeta.ua

 Новини зі Світу
 Оголошення:

Клас!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *