В Ожидові на Львівщині об’явилася Богородиця — Це цікаво — Цікаве про цікаве


Минуло три роки, як вся Україна з жахом дізналася про фосфорну аварію в Ожидові на Львівщині. А сьогодні люди з благоволінням дізнаються про об’явлення в цьому селі Матері Божої. «Це чудо є втіхою нам після трагедії», – говорить парох місцевого храму Воздвиження Чесного Хреста отець Василь Нецькара.

Об’явлення сталося на вікні горища приватного будинку Світлани та Володимира Рибаків. Побачили це диво першими не господарі, а їхня сусідка Світлана Іськів. Світлана Ярославівна все життя пропрацювала вчителькою, є щиро віруючою людиною, але через хвору ногу не може часто відвідувати храм. У той день, 8 червня, коли жінка вперше побачила Богородицю, вона поралась на своєму городі. Час від часу зупинялася перепочити, і так ненароком кинула погляд на вікно горища сусідського будинку. Те, що там побачила, її вразило, на одній і другій шибках вікна чітко виділялась постать Матері Божої. Тільки на одній шибці фігурка була невеличка – в голубій накидці, і стояла на вогняній земній кулі (пізніше один із священиків скаже, що це лик Матері Божої), а на другій шибці було видно Богородицю з немовлям на руках.

Пані Світлана поспішила до господи сусідів, щоб поділитися з ними побаченим. «Ви, мабуть, на сонці перегрілися”, – з недовірою сказала господиня будинку Світлана Рибак. Але все ж разом із чоловіком поспішили на сусідський город, бо саме звідти найкраще видно Богородицю. Світлана Рибак покликала інших сусідів. І всі, хто прийшов, в один голос стверджували, що сталося чудо. Світлана Рибак пішла до сільського пароха. Вражений побаченим, отець Василь став молитися. Почали молитися і всі люди.

Згодом хлопці помили вікно від пилюки, від чого з’явлення ще більше засяяло, і почепили над ним віночок.

Звістка про об’явлення Матері Божої в Ожидові рознеслася навколишніми селами. Люди зранку до вечора почали відвідувати лик Богородиці. Сільський священик отець Василь сам, або разом із священиками зі сусідніх сіл, почав відправляти щодня молебні та акафісти до Матері Божої на подвір’ї, де сталося об’явлення. Тут же почали освячувати воду, а в неділю проводити миропомазання миром, привезеним з Єрусалима. «Божа Мати являється, щоб захистити від зла», – говорить сільський парох.

На думку Світлани Рибак, з’явлення не зникне доти, допоки не буде відновлена фігура Богородиці на місці з’явлення. Адже, за свідченням старожилів, до Першої світової війни на цьому місці росло шість лип, а між ними стояла фігура Матері Божої, яка була зруйнована під час війни.
Винники Plus

За матеріалами: wz.lviv.ua

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *