Гігантський квазар «поїдає» сусідню галактику (ВІДЕО) — 29 Червня 2010 — Калейдоскоп


Астрономи знайшли фактичні докази гіпотези про те, що квазари в ході свого розвитку «поїдають» сусідні галактики.

Квазар — це галактика, у центрі якої знаходиться надмасивна чорна діра. Квазари випускають настільки велику кількість випромінювання, що затьмарюють усі інші об’єкти у Всесвіті. З цієї причини квазари дуже складно вивчати — випромінювання не дозволяє розглядати ці об’єкти в деталях.

Зазвичай квазари оточені кільцем з пилу, і в залежності від його розташування розрізняють два типи квазарів. Про перший тип говорять, коли кільце розташоване так, що не закриває від спостерігача квазар. Квазари другого типу загороджені від об’єктивів телескопів «стінкою» кільця.

Теоретично, саме вивчення квазарів другого типу може дати найбільш цінні відомості про них, так як пил загороджує частину випромінювання. Проте досі всі відомі астрономам квазари другого типу були повністю приховані від очей пиловий заслінкою. Авторам нової роботи за допомогою Дуже великого телескопа (Very Large Telescope) у Чилі вдалося дослідити квазар SDSS J0123 +00, що відноситься до другого типу.

Вчені виявили, що квазар оточений туманністю з іонізованого газу, що тягнеться на 590 тисяч світлових років (це приблизно в шість разів більше, ніж діаметр Чумацького Шляху). Туманність служить мостом, що з’єднує квазар з сусідньою галактикою, і цей факт можна розглядати як підтвердження гіпотези, що квазари використовують сусідні зоряні скупчення в якості «палива».

Нещодавно іншому колективу астрономів вдалося отримати цікаві дані, що проясняють походження квазарів. Астрономи встановили, що ці об’єкти виникають в результаті зіткнення і злиття галактик.

Винники Plus

Фото: fpfe.mipt.ru
За матеріалами: Lenta.ru

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *