Британські дослідники змогли виростити нові зуби


Вчені з Великобританії на чолі з професором Шарпом, ведуть розробку нової технології для вирощування людського зуба.

В своєму дослідженні вчені застосовували стовбурові клітини, які вилучалися у пацієнта. Далі ці клітини вирощували в лабораторії, що давало гарантію їх формування в необхідний вид зуба, після чого клітини переселяли в ясна на місце видаленого хворого зуба. Через пару місяців на місці відсутнього зуба виростає новий зуб. Вся процедура проходить безболісно під місцевим наркозом.

Дана методика була перевірена на гризунах, і професор не бачить підстав, які зможуть перешкодити вирощуванню зубів у людини. Якщо дієвість технології отримає схвалення в ході медичних випробувань, то у людини більше не буде необхідності встановлювати штучні коронки і зазнавати складних хірургічних процедур по протезуванню та імплантації титанових штифтів в кістки щелепи.

 Цей винахід також було проведено у серпні дослідниками з Токійського інституту природничих наук, які вдало впровадили імплантат з біоінженерних тканини в щелепу гризуна, і у миші незабаром з’явилися нові зуби. Цю технологію можна застосовувати для відтворення найрізноманітніших органів людини.
Винники Plus
Фото: www.gorod.cn.ua
Джерело: cikave.org.ua

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *