У Винниках продовжують футбольні традиції (ФОТО)


Винники по праву можна назвати найбільшим футбольним містечком серед невеликих міст України. Не багато і великих міст можуть похвалитися такою кількістю футбольних імен, яку мають Винники.

Богдан Маркевич, Ростислав Поточняк, Роман Покора, Мирон Маркевич, Роман Весна, Юрій Гданський, Ярослав Грисьо, Андрій Завидовський, Ігор Снігур, Богдан Маслюкевич, Роман Оліяр, Степан Коваль та інші, хтось більше, а хтось менше залишили свій слід в футбольній історії. Матчі прем’єр ліги України зараз обслуговують арбітри з Винник Юрій Грисьо (син відомого арбітра Ярослава Грися) та Юрій Можаровський.

З особливою вдячністю треба згадати нині покійного Богдана Маркевича. Прекрасна людина, патріот України, патріот Винник, він більшість свого життя присвятив футболу в рідному місті, вихованню молоді. Його наука і приклад дали дорогу в спорт і в життя не одній людині.
 Завдяки його ентузіазму, любові до футболу та любові до свого міста, в Винниках футбол завжди займав значне місце. Богдана Дмитровича завжди пам’ятають і будуть пам’ятати!


Богдан Маркевич з командою ЛТФ
(в верхньому ряду, крайній з ліва)

Ростислав Поточняк та Роман Покора виступали за основний склад Львівських «Карпат» тих часів, коли «Карпати» здобували Кубок СРСР та грали у вищій союзній лізі. Також в «Карпатах» перебували в різний час, хто більше, а хто менше — Мирон Маркевич, Роман Весна, Юрій Гданський, Андрій Завидовський, Ігор Снігур…


Ростислав Поточняк біля Кубка, якого він
 підіймав над головою у Москві
(фото: ZIK)

А тепер винниківчани з гордістю відзначають що їх земляк, син Богдана Маркевича — Мирон Богданович Маркевич очолив збірну України по футболу!!!


(фото: ua-football.com)

Мирон Маркевич не зважаючи на те, що досяг таких висот не забув про своє місто, не залишив справу батька. В скрутні економічні часи, коли в багатьох містах приходять в занепад спортивні споруди, дитячі спортивні школи, стадіони віддають під забудови та різномаїті бізнесові структури Мирон Богданович не дозволив пропасти футболу у рідному місті. Він за власні кошти фінансує дитячу футбольну школу, яка носить імя його батька. Можна тільки радіти тому, що коли в багатьох місцях зникають спортивні споруди, то у Винниках стадіон в надійних руках!

Зараз у Винниках створена доросла команда по футболу під назвою «Рух», яка виступає в Прем’єр лізі Львівщини. На допомогу Мирону Маркевичу прийшов Григорій Козловський. Тепер вони на двох розділили обов’язки по утриманню команди.
Добре, що і тепер є люди, які думають не тільки про свої заробітки чи бізнес, а й витрачають власні кошти на добру справу!!!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *