Через зайву вагу тіла розвивається слабоумство


Співробітники Медичної школи при Бостонському університеті (США) виявили зв’язок між зайвою вагою і хворобою Альцгеймера.

Вчені обстежили більше 700 людей у віці близько 60 років (70% учасників дослідження — жінки): у них виміряли індекс маси тіла (співвідношення ваги і зросту), об’єм талії і за допомогою сканера визначили кількість черевного жиру.

З’ясувалося, що із зростанням маси тіла у людини зменшується обсяг мозку, що підвищує ймовірність виникнення деменції. Ризик розвитку слабоумства був збільшений у тих, у кого зайві кілограми скупчилися в області живота і талії. При цьому зв’язок між наявністю вісцерального жиру навколо внутрішніх органів і меншим об’ємом мозку не залежав від ваги людини в цілому.

Вчені підкреслюють: незважаючи на те, що висновки мають попередній характер, вони вже допомагають зрозуміти, які механізми лежать в основі зв’язку ожиріння з деменцією. Нові дослідження в цьому напрямку дозволять розробити методи терапії, що запобігатимуть розвитку хвороби Альцгеймера.
Винники Plus
Фото: best-elite-club.com
Джерело: www.compulenta.ru

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *