Затримання на хабарі мера Винник Гудзяка назвали провокацією (ВІДЕО) — Винники

Новини
admin

Затримання на хабарі мера Винник Теодора Гудзяка – провокація, замовником якої є екс-мер міста Сергій Уваров. Про це сьогодні, 18 лютого, на прес-конференції заявив депутат Винниківської міської ради від Партії регіонів Михайло Герман.

Депутат Винниківської міської ради від фракції Партії регіонів Михайло Герман заявив, що затримання мера Винників Теодора Гудзяка нібито за намір взяти хабар – це інтриги екс-мера Винників Сергія Уварова, який хоче повернутися на посаду міського голови.

Учасниками прес-конференції також були голова фракції БЮТ у Винниківській міськраді Василь Франт, секретар Винниківської міської ради Петро Павлентій, а також голова постійної комісії законності і депутатської діяльності Винниківської міськради, зять мера Винників, адвокат Богдан Бень. Останній наголосив, що метою прес-конференції є спростування «недостовірної та перекрученої інформації», яка поширена у пресі щодо затримання його тестя.

«Перше і найголовніше: інформація начальника львівської міліції Ігоря Цікала про те, що Теодора Гудзяка затримано чи то в готелі, чи в ресторані «Гетьман» під час отримання 40 тис. доларів хабара – це абсолютна брехня», – сказав Богдан Бень.

Натомість, Бень розповів про зовсім іншу версію затримання мера Винників. Зі слів адвоката, у день затримання Теодор Гудзяк працював у своєму кабінеті – приймав громадян, працював з документами тощо. Близько 15.52 до нього на прийом зайшов «громадянин Ч.», показав Гудзяку якусь «довіреність від іншого громадянина», зі слів Беня, колишнього правоохоронця, і почав говорити з Гудзяком про земельні питання. Коли мер Винників зазначив, що це не питання його компетенції, чоловік попросив контакти маклера, з яким він міг би це владнати. За словами Беня, домовившись про зустріч з маклером, «громадянин Ч.» вирушив до ресторану «Гетьман» у Винниках, що недалеко від міської ради. «Це всі події у цій справі, пов’язані з Теодором Гудзяком», – наголосив Бень.

За інформацією правозахисника, під час розмови маклера та чоловіка, який заходив до Гудзяка, йшлося про оформлення права власності на земельну ділянку, відтак чоловік запропонував маклеру завдаток. Під час цього процесу їх затримали правоохоронці. Сума, по яку йшлося у якості завдатку, під час прес-конференції названа не була.

Після цього, як зазначив Богдан Бень, у міській раді було затримано і мера Винників. «Коли я прибув у міські раду і показав посвідчення адвоката, мене фактично викинули правоохоронці. Це ж сталося і з іншим адвокатом», – каже він. Також, із слів Беня, у нього та низки інших осіб було проведено обшуки з вилученням особистих речей та документів, заблоковано роботу його юридичної фірми та міської ради Винників.

«З цього приводу ми подали скарги. Це провокація, яка готується проти мера Винників кілька місяців», – каже Бень. З його слів, з жовтня 2009 року працівники міліції, зокрема він назвав прізвище «Масловський», погрожували, що їм необхідно проникнути до кабінету мера. «Тому міський голова прийняв рішення встановити в себе в кабінеті камер спостереження», – зазначив адвокат.

Разом з тим, під час прес-конференції журналістам продемонстрували записи з кабінету мера Винників у ніч з 11 на 12 грудня 2009 року. На плівках, як стверджує Бень, троє чоловіків вночі проникли у міську раду, в кабінет мера, відкрили сейф і ставили у документи печатки, намагались встановити записуюче обладнання. Разом з тим, він зауважив, що це не єдиний факт проникнення у мерію. З цього приводу депутати Винниківської міської ради звернулись до керівника обласної прокуратури Баганця, а мер Винників – до міліції та СБУ. За словами Беня, але жодної реакції не було. Також, з його слів, правоохоронні органи отримали диски із копіями записів з кабінету Гудзяка.

Одразу після прес-конференції Бень зазначив, що щойно отримав повідомлення про те, що до міської ради сьогодні надійшла постанова від міліції, що у порушенні кримінальної справи за фактом проникнення у міську раду відмовлено.

Яким чином стало можливим проникнення до кабінету мера вночі невідомих осіб депутати міськради пояснюють просто: мерію охороняє приватна охоронна фірма. Нічні проникнення, які фіксувались, відбувались у ті дні, коли фірма змінювала охоронця. «Ми розірвали з ними угоду», – запевнив Богдан Бень.

Також, каже Бень, були факти залякування мера Винників. Зокрема, під час зустрічі з високопосадовцем органів внутрішніх справ, зі слів адвоката, Гудзяку пригрозили кримінальною справою, якщо він не припинить реагувати на такі нічні проникнення. Крім того, Бень додав, що його було усунено від захисту Гудзяка, відтак він не знає деталей слідства і дати судового засідання.

Як розповів секретар Винниківської міської ради Петро Павлентій, у зв’язку із затриманням мера Винників, роботу Винниківської міськради і виконкому фактично паралізовано, печатка мера в опечатаному сейфі, опечатано кабінети мера і секретаря ради, не працюють депутатські комісії. «У тиждень, коли відбулося затримання, я був на лікарняному. Зникли документи, але протоколу вилучення немає… Вчора у нас була позачергова сесія, ми звернулись до правоохоронців з проханням провести об’єктивне розслідування», – сказав Павлентій.

У підтримку мера Винників також висловились і депутати від БЮТ та Партії регіонів. Обидва зазначили, що хоч і не вважають Гудзяка хорошим керівником та господарником, але аж ніяк не можуть припустити, щоб він брав хабарі.

Разом з тим, регіонал Михайло Герман багатозначно наголосив, що «у Винниках не може пережити свою поразку екс-мер Сергій Уваров». Герман розповів, що коли вони раніше працювали разом з Уваровим, той постійно говорив про провокацію з хабарем проти Гудзяка. «Днями, вітаючи військових ветеранів у Винниках, Уваров мало не запускав феєрверки через затримання Гудзяка», – каже Герман.

Він заявив, що готовий до очної ставки з Уваровим з цього питання: «Це людина, яка хоче на посаду міського голови. Він пішов у повний наступ без всякого людського глузду», – додав Герман.

Разом з тим, Богдан Бень повідомив ZAXID.NET , що після завершення прес-конференції йому зателефонували з обласної прокуратури. «Повідомили, що вони починають розслідувати справу про проникнення в приміщення міської ради і попросили, щоб я їм надав відповідну інформацію. Тобто минуло більше, ніж два місяці, тільки під час прес-конференції правоохоронці нарешті зацікавились цим випадком», – сказав він.

Нагадаємо, 10 лютого начальник львівського міського управління міліції Ігор Цікало повідомив, що за підозрою в отриманні хабара львівські правоохоронці затримали міського голову м.Винники Теодора Гудзяка. Наступного дня він поінформував, що загальна сума хабара, яку начебто хотів отримати мер Винник Теодор Гудзяк, становить близько 40 тис. доларів США, а також про те, що проти Гудзяка порушено кримінальну справу.

ZAXID.NET

обговорити у форумі

Related Post