З нового року набудуть чинності нові правила купівлі-продажу нерухомості — Україна

Новини
admin

Наразі права власності на користування земельними ділянками реєструють органи земельних ресурсів, а права власності на решту нерухомості – Бюро технічної інвентаризації (БТІ). Але вже з 1-го січня  2012 року реєстрація всіх майнових прав на нерухомість, включаючи землю, буде передана на органи юстиції, а саме – Державну реєстраційна службу.

Саме  з нового року набуде чинності постанова Кабінету Міністрів України № -1141 від 26 жовтня 2011 року «Про порядок ведення Державного реєстру речових прав на нерухоме майно”, яка змінює порядок реєстрації нерухомості.

Зазначений порядок визначає процедуру ведення Державного реєстру прав, зокрема, реєстрацію заяв та запитів щодо державної реєстрації прав та їх обтяжень, пошуку відомостей у реєстрі, оформлення рішень та свідоцтв про право власності на нерухоме майно, відкриття та закриття розділів, внесення записів, змін до них та їх скасування, а також надання інформації з Державного реєстру прав. Інформація з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно видається реєстратом у формі витягу, інформаційної довідки або виписки.

Необхідно зазначити, що у БТІ  вже створено ажіотаж. Частина працівників пішли у відпустку, бо ще не знають, як вони будуть працювати після того, як набуде чинності нова постанова КМУ. Відомо, що частину функцій у БТІ забирають, але відповідні структури, для вирішення цих питань, не створено, окрім центрального органу.

Згідно з постановою КМУ БТІ проводитиме лише первинну технічну інвентаризацію, тобто, коли новий будинок здають в експлуатацію і якщо потім його переплановуватимуть, перепродаватимуть, даруватимуть чи оформлятимуть як спадщину, у БТІ звертатись не потрібно. Але ці спрощення – лише в теорії. Як усе відбуватиметься на практиці, досі не знають ані фахівці з нерухомості, ані нотаріуси. Що вже казати про людей, які збираються продати — купити чи переоформити квартиру?

В той же час досі немає  роз’яснень Мін’юсту щодо нового порядку реєстрації, тому механізм залишається невідомий.

Структура, яка повинна реєструвати операції з нерухомості уже з нового року, наразі не має ані приміщення, ані затвердженого штатного розпису. І навряд чи за короткий час вона буде їх мати .

Наразі все частіше лунає думка, що для уникнення цих проблем уряд може запровадити так званий «перехідний» період, протягом якого можна буде реєструвати нерухомість, як за старими, так і за новими правилами.

Зрештою, незрозуміло, навіщо треба було створення нової структури, адже БТІ зі своїми обов’язками справляються досі непогано.

Юліана Казімова, фото: domiks.ck.ua

Приєднайся до сайту Винники Plus у acebook контакті та в Однокласниках

Читайте також:

Related Post