Віктор Ющенко звернувся до українців через YouTube (ВІДЕО) — 26 Листопада 2010


Президент України (2005-2010), лідер політичної партії Наша Україна Віктор Ющенко через YouTube звернувся до співвітчизників з нагоди вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років.

У своєму зверненні Віктор Ющенко наголошує, що по всій Україні пам’ять мільйонів невинних жертв Голодомору-геноциду вшановують звичайні люди, не дивлячись на формальності, владу, політиків.

«Йдеться про людське. Йдеться про українське. Йдеться про ідентичність, національну, духовну, цивілізаційну приналежність. Йдеться про особисту і національну гідність не бути байдужим, не забувати, не чекати, коли хтось зробить за тебе, а діяти і бути собою”, — наголошує колишній Президент України.

На переконання Ющенка, це питання національної, духовної і цивілізаційної приналежності. «Хто ти, мій рідний брате? Українець чи духовний байстрюк? Людина духу чи варвар, байдужий до рідного народу, своєї землі і спільної долі?”, — зауважив він.

Ющенко наголосив, що загальнонаціональна традиція вшановувати жертв Голодомору живе і житиме. «Ця традиція – світла і свята. Навіть найбільші супротивники наших ідей, противники самої України і українства усвідомлюють велику правду і колосальну силу справи, здійсненої нами. Повернення правди про Голодомор – це велике змужніння нашого народу, чиї наслідки ще незримі, однак вони очікувані і вони є”, — наголошує лідер Нашої України.

«Пам’ять про Голодомор – це великі духовні ліки, які рятують Україну від духовної летаргії і кончини у темних водах «чужих світів”. І, найважливіше, це – світло молитви за конкретні людські долі. Це – найсвітліший акт, який підтверджує, що ви – людина, що ваш дух – небайдужий, а ваше серце здатне любити, страждати і вірити. Саме це я хочу сказати тим, хто досі запитує «навіщо?” Задля вас, дорогі брати і сестри. Задля нас усіх. Ми сказали правду. І всі знають цю правду. І навіть тоді, коли хтось сором’язливо уникає слова «геноцид”, він знає, що це був геноцид. Це знає світ”, — наголосив Віктор Ющенко.

Він підкреслив, що українська влада не повинна боятися пам’яті. «Не треба боятися свого народу. Власного минулого. Свого майбутнього. Бо те, що ми робимо сьогодні, — це праця задля майбутнього. Це – головне пояснення для тих, хто запитує – «а що робити далі?”. Нація виростає з великої духовної солідарності. Це – головна передумова для будь-яких державних, політичних чи економічних звершень. Я усвідомлюю нашу солідарність як єдність, в якій немає пафосу і фальші”, — наголосив колишній Президент України.

«Запалена свічка у вікні в День Голодомору – це знак, що в нашій країні є любов і тепло. У цій традиції є велике благородство людей, які мають любляче і небайдуже українське серце. Це – знак, що є український народ і що в ньому живе могутня сила, яка неминуче зміцнить національну правду і справедливість”, — зауважив Ющенко.


Винники Plus  за матеріалами: korrespondent.net

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *