Снігопад і аномальні морози: зима настала там, де її не чекали

Примхи природи
admin

Запізніла зима принесла в Росію відразу кілька великих НП. В Оренбуржжі і Ленінградської області сильні снігопади викликали колапс на трасах. Закрижаніло Чорноморське узбережжя. Морози стали причиною декількох великих аварій на теплотрасах. І на більшій частині країни холоду, за прогнозами метеорологів, які протримаються до Різдва.

В Оренбурзі за один день зросли метрові кучугури, з-за сильної заметілі на кількох обласних трасах було повністю паралізовано рух. В сніговому полоні десятки водіїв. Усіх закликають не виїжджати на траси, прорватися через снігові замети все одно не вдасться. У них можна тільки застрягти. Схожі відеоролики знімають і жителі сусідньої Башкирії.

Весь день без газу залишалось три населених пункти в Дагестані — газопровід не витримав різкого похолодання.Усували прорив дев’ять осіб і три одиниці техніки. Для ліквідації наслідків негоди в Ленінградській області ресурсів знадобилося більше — через ожеледь на трасі під Всеволожском районі зіткнулися відразу 18 машин. Велика аварія на трасі М5 під Самарою — тут десяток машин врізалися один в одного в умовах майже нульової видимості.

Погіршення погоди чекають в Твері і Татарстані, в трьох регіонах Поволжя введений режим надзвичайної ситуації. У деяких регіонах Південного федерального округу і на Північному Кавказі синоптики обіцяють посилення вітру до 25 метрів в секунду.

У Москві повний штиль, обійшлося без хуртовини та снігопади. Чисте небо, сліпуче сонце, таке, що вести машину можна тільки в темних окулярах. Дані з приладів обліку на метеостанції знімають кожні три години. Сонце сідає і на термометрі спостерігається різке зниження. Вже в теплому кабінеті метеоролог Ніна Йосипівна пояснює: температура в Москві в такий день повинна бути на сім градусів вище.

Відсутність снігу лише погіршує ситуацію. Після теплого грудня і різкого похолодання грунт промерзла аж на 22 сантиметри. У великій небезпеці озимі, жито і пшениця. Навесні може не розтанути і садова суниця.

Головний садівник ботанічного саду МГУ Антон Дубинюк зазначає: «Якщо температура в ґрунті опуститься нижче 12-14 градусів, дуже сильно можуть постраждати коріння дерев і трав’янистих рослин».

А ось пальми в Москві відчувають себе краще, ніж в субтропіках. В оранжереї ботанічного саду МГУ ім тепло, а в Сочі холодно. На Чорноморському узбережжі випав сніг. Але сочинцев така незвична картина тільки радує.

Природні аномалії дійсно здатні дарувати не тільки гострі відчуття, але і картини дивовижної краси. Наприклад, камені і пірси Криму опинилися в кризі. Температура опустилася нижче десяти градусів. Незвично для цих широт, але коли ще побачиш таке?

Related Post