Під заставу в 100 тисяч мера Винник випустив… слідчий — 25 Лютого 2010

Новини
admin

Давно навколо затримання мера невеличкого містечка не здіймалося такого галасу. Подейкують, справою, порушеною проти мера Винник (містечко під Львовом), зацікавився особисто Президент Віктор Ющенко…
  На останній сесії Львівської облради кілька депутатів національно-патріотичного спрямування заявляли, що міліція, затримуючи мера Винник Теодора Гудзяка, який очолював винниківський осередок партії «Наша Україна”, діяла незаконно. Сам Гудзяк мав змогу дивитися трансляцію цих виступів удома. Бо підозрюваного в отриманні хабара в особливо великих розмірах звільнили з-під варти під заставу в 100 тисяч гривень.

Як повідомляв «ВЗ”, мера Винник Теодора Гудзяка та посередника затримали співробітники Державної служби боротьби з економічними злочинами УМВСУ міста Львова. Правоохоронці доводять, що мер через посередника вимагав у двох підприємців 43 тисячі доларів за сприяння у прийнятті сесією міськради рішення про надання їм 0,07 гектара земельної ділянки в центрі Винник – для будівництва житлового будинку. Затримали Гудзяка та посередника при отриманні частини хабара – 9 500 доларів.

Наступного дня міліцейські матеріали вивчили в прокуратурі Львівської області, й прокурор області Олексій Баганець порушив проти мера кримінальну справу. Незабаром суд продовжив термін затримання мера на десять діб. Увесь цей час Теодор Гудзяк перебував в ізоляторі тимчасового утримування міліції. А далі почалися несподіванки…

Ні з того ні з сього справу забрала Генеральна прокуратура України. Слідчий з особливо важливих справ Генпрокуратури, який має її розслідувати, виносить несподівану постанову: звільняє Гудзяка з-під варти під заставу в 100 тисяч гривень. Будь-який правник знає, що рішення про звільнення з-під варти, тим більше під заставу, має приймати лише суд, а не слідчий. Та кого ці законодавчі нюанси обходять, якщо ( про це «ВЗ” дізнався з достовірних джерел) справою Гудзяка особисто цікавився Президент Віктор Ющенко.

Омар Узарашвілі    Високий замок

 Коментар для «ВЗ»

Василь Пісний,
начальник ГУ МВСУ у Львівській області

Всі оперативні дії, які співробітники міліції проводили, щоб довести факт хабара, виконувалися виключно з санкції суду й були цілком законні. Якби ми хоч у чомусь не дотрималися законності, прокуратура б ніколи не порушила за зібраними нами матеріалами кримінальної справи. Галас навколо цієї справи піднявся через те, що ми почали перевіряти всі рішення сесій Винниківської міськради щодо надання в цьому «царському селі” земельних ділянок. Ми з’ясували, що деякі земельні ділянки оформляли на паспорти бомжів, деякі – на підставних осіб, а справжніми їхніми власниками ставали вельми впливові люди. Ось вони й підняли галас, розуміючи, що під час розслідування діянь Гудзяка слідчі зацікавляться й цими особами.
 Високий замок

Related Post