Чому люди сивіють і в чому причина?

Interesting
admin

У когось волосся не сивіє до старості, але трапляється й так, що срібні пасма з’являються в молодому віці. Чому так є?

Відповідь на це запитання спробував знайти likar.info.

Сивина, срібло… Називають сивину по-різному, але вона незмінно з’являється в нашому волоссі рано чи пізно. Але чому деякі люди починають сивіти в 20 років, а інші зберігають свій колір волосся до 50 років? І що робити, якщо сивина почала з’являтися передчасно?

Що значить «передчасно»

Як правило, люди зі світлим волоссям починають сивіти приблизно до 35-38 років, а темношкірі і чорняві люди — після 40 років. Убільшості людей волосся починає сивіти приблизно до 40 років.

Волосся людини має той чи інший колір завдяки різновидам пігменту меланіну. Якщо це «еумеланін» — волосся набуває чорного або каштанового кольору, якщо «феомеланін» — волосся буде рудим чи матиме світлий відтінок. Блондини втрачають «рідний» пігмент раніше, аніж брюнети.

Є певна різниця і у статей — в жінок перші сиві пасма з’являються зазвичай на скронях, а у чоловіків раніше сивіють вуса і борода.

Медична проблема?

Волосся починає сивіти тоді, коли в клітинах, що виробляють пігмент, припиняється виробництво. Передчасна сивина може говорити про неправильну роботу якогось із внутрішніх органів (печінка, щитовидна залоза і т.д.), це може бути результатом неправильного харчування, гормональних порушень або збою обмінних процесів. Крім того, процес посивіння може початися через накопичення перекису водню в волоссі після регулярного його знебарвлення.

Всупереч поширеній думці, стрес не був остаточно визнаний причиною передчасного посивіння. Учені не встановили точно, чому деякі люди сивіють раніше за інших, але це багато в чому визначається генетикою.

Деякі аутоімунні і спадкові захворювання, пов’язані з передчасною сивиною, включають: вітіліго, синдром Вернера і осередкову алопецію, що викликає випадання тільки пігментованих волосся, таким чином, за дуже короткий період у людини залишаються тільки сиве волосся.

Також причиною передчасного посивіння може бути недостатність вітаміну B-12 або проблеми з гіпофізом або щитовидною залозою.

Деякі дослідження показують зв’язок між появою передчасної сивини і щільністю кісткової тканини в зрілому віці, однак інші дослідження спростовують таку взаємозалежність.

Сховаємо сивину

Є багато способів маскування сивини, як варіанти, ви може використовувати наступні:

Легку сивину добре замаскує мелірування, завдяки цьому способу можна не тільки позбутися уявного недоліку, але і візуально стати молодшими й свіжішими.

Легке тонування волосся. Тонують зверху, не зачіпають внутрішню структуру волосся. Після миття голови барвник поступово змивається, так що подібним засобом доведеться користуватися досить часто.

Якщо 45% — 50% вашого волосся сиве, то рішенням може бути забарвлення волосся в перманентний колір. Для того, щоб результат не розчарував вас, перш, ніж братися за фарбовування сивини, уважно вивчіть інструкцію, яка є в упаковці з будь-якою фарбою. Як правило, в інструкції вказуються правила забарвлення сивого волосся.

Вирішити проблему фарбування відросдих коренів допоможуть консилер і помада для відрослого волосся. Ці засоби легко наносяться, швидко висихають, а при митті голови змиваються. Для власниць світлого волосся, що сивіє, незамінним засобом буде спрей для освітлення пасм.

Поступимося сивині

Можливо, комусь здасться дивною мода на сиве волосся, але не провідним дизайнерам світу! Багато моделей і селебрітіс своїм прикладом показують нам, що сивина може виглядати красиво і стильно.

Колишній директор з маркетингу журналу Vogue і автор книги «сивій і ставай прекрасніше!», Діана Джевелл впевнена в тому, що сивина може бути привабливою.

Як сивіти стильно

Якщо ваше волосся пофарбоване, краще підстригтися коротко. Стрижка повинна бути стильною, рекомендований стиль строгих ліній.

Зверніться до хорошого колориста, він пом’якшить перехід від фарбованого волосся до натурального за допомогою тонера.

Сиве волосся вимагає особливого догляду. Для того, щоб захистити його від появи жовтизни, потрібно користуватися спеціальним шампунем і масками для волосся.

Сиве волосся відрізняється більшою жорсткістю, для того, щоб допомогти йому виглядати блискучим і гладким, ви можете скористатися розгладжувальним праскою.

І яким би не був колір вашого волосся, головне — любити себе і вміти насолоджуватися життям. «Колір волосся — зовсім не показник краси, — каже Сінді Джозеф, топ-модель, яка набула популярності після посивіння, — по-справжньому красивою жінку робить вміння отримувати від життя задоволення».
Джерело: http://vinnikiplus.in.ua/

Джерело: expres.ua, фото: tsn.ua


 Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій. Думка редакцiї може не збiгатися з думкою авторiв. У разі передруку матеріалів посилання на «Винники Plus» обов’язкове.

Приєднайся до сайту Винники Plus у acebook контакті та в Однокласниках

Читайте також:

Related Post