Пристрасть до інтернету викликає у дітей депресії — Це цікаво — Цікаве про цікаве

Load
admin

Патологічна пристрасть до вивчення онлайн-ресурсів може загрожувати важкими депресіями.

До такого висновку прийшли учені з Австралії та Китаю. Протягом року фахівці, котрі представляли Школу медицини в Сіднеї (School of Medicine),, Університет Нотр-Дам (University of Notre Dame) в місті Фрімантл і китайський Університет імені Сунь Ятсена в Гуанчжоу (Sun Yat-sen University) займалися вивченням поведінки підлітків, які регулярно відвідують різні інтернет-ресурси і можуть характеризуватися як залежні від мережі.

У дослідженні взяв участь 1041 підліток з Китаю. Середній вік піддослідних склав 15 років. Учасники заповнювали спеціальний опитний лист, за яким лікарі оцінили ступінь залежності підлітків від інтернету. Питання були схожі з тими, які можна виявити в типових анкетах для наркоманів: «Як часто ви відчуваєте погіршення настрою, нервозність, депресію в моменти, коли не можете підійти до комп’ютера?» тощо.

Окрім заповнення даного опитника всі учасники пройшли обстеження у професійних психологів, які давали об’єктивну оцінку стану здоров’я піддослідних.

На початку дослідження учені порахували, що 6,2% учасників (62 людини) були з патологічною пристрастю до користування інтернетом. Двоє із понад тисячі підлітків потребували психіатричного лікування.

Повторні тести психологи провели після закінчення дев’ятимісячного терміну. Цього разу фахівці побачили, що у 95 (більше 9% вибірки) дітей виявляються ознаки порушення психіки. У 87 осіб з них відзначались ознаки депресії, а у восьми людей лікарі виявили патологічні зміни поведінки, високі рівні неспокою, тривожності та депресії.

Учені прийшли до висновку, що підлітки з хворобливою пристрастю до інтернет-серфінгу або схильні до нього приблизно в два з половиною рази частіше мають порушення психічного стану, зокрема депресії. Фахівці бачать пряму кореляцію між часом, проведеним дитиною в мережі, і ступенем тривожності та тяжкістю депресії, які можуть розвинутися у юного користувача.

Винники Plus за матеріалами: Infox.ru  ipc.kiev.ua

Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій.  У разі передруку матеріалів посилання на  «Винники Plus» обов’язкове.

Related Post