Безцінними для нащадків є спогади старожилів натогоміста про історію Винник. Неодноразово на сторінках „Винниківського вісника» зі своїми споминами ділився уродженець Винник Богдан Макульондра, 1929 р.н. Одна з його розповідей про споруду прекрасної церкви Івана Хрестителя, що на вул.Галицькій.
— Дуже складна історія цієї культової споруди, — мовить пан Богдан, — зараз це — греко-католицька церква Івана Хрестителя, яку відреставрували протягом 1996-1997 рр. і освятили 4 січня 1998 року.
А побудована ця культова споруда німцями у І934-1937 рр. Німецька громада проживала у Винниках із другої половини XVII, коли Західна Україна потрапила до складу Австро-Угорської імперії.
Отож, у березні 1934 року німецька громада розпочала будову своєї церкви, яку вони називали кірхою, й завершили роботи у 1937 році. Це була культова споруда лютеранського обряду. Головними натхненниками будівництва були винниківські німці Міллер Польді, Бредій Кароль, Гартман, Барон, Вольфи, Шнайдери, Манци та інші. Німці були працьовитими, мали тут великі господарства й дуже добре господарювали. Українці й німці жили у Винниках також дружно й поважали один одного.
У радянський період цю споруду переобладнали на промислову крамницю, яку люди називали „залізний магазин». У часи незалежності України її придбало підприємство „Матвол», яке також використовувало її як крамницю. Але зважаючи на прохання громади, директор цього підприємства Олег Матвіїшин пішов назустріч людям і погодився передати цю споруду у власність винниківчан.
Її відреставрували, освятили й від 1998 року тут греко-католицький храм Івана Хрестителя. До цього спричинилися всі мешканці Винник, які працювали на будові, здавали кошти на ремонтно-реставраційні роботи, а також тодішні міський голова нашого міста Ярослав Хамуляк, депутат міськради Богдан Гарапа, командир військової частини п.Маллер та інші. Громаді допомагали солдати місцевої військової.частини — уродженці Східної України й Криму. Один із них був мусульманином.
Ось так тринадцять років тому у Винниках постав новий величний храм.
Спогади записав Володимир Гаврилів
Винники Plus за матеріалами газети «Винниківський вісник» (22 квітня 2008р.)
фото: skyscrapercity.com