Винниківська влада звинувачує Львівську облраду у зазіханні на їхню землю (ВІДЕО)

Ділянку, на якій винниківська влада вже кілька років збирається збудувати дитячий садок, може забрати під комерційну забудову Львівська обласна рада.

У цьому переконують посадовці Винників. Підставою для цього вважають вимогу обласної ради зробити землевідвід на цю ділянку. Зараз там стоять старі будівлі, які належать обласній раді. Натомість, земля під ними – це власність Винниківської міськради і за цими будівлями вона не закріплена.

У Винниківській міськраді стверджують, що саме на цій ділянці Львівська облрада пропонує звести дванадцятиквартирний будинок. Для цього, мовляв, їм і потрібний земле відвід.

«Тобто це погодження акту межі, для того, щоб вони могли далі виготовити свідоцтво на право власності на земельну ділянку. Всі розуміють для чого це робиться, оскільки до нас потрапив лист за підписом голови постійної комісії Ярослава Качмарика. У ньому йдеться про передачу частини будівлі по вул. О.Теліги,4 у Винниках для її реконструкції та облаштування 12-ти квартир для сімей військовослужбовців, які постраждали в зоні АТО», — розповів заступник міського голови Винників Тарас Дмитерко.

Житло для військових — це лише прикриття, переконані винниківчани. Тому відводити ділянку під споруди на вул. О.Теліги не хочуть. Натомість, як розповів Тарас Дмитерко, саме на цій ділянці ще п’ять років тому влада Винників мала намір збудувати новий дитячий садок. 

Раніше там був відомчий дошкільний заклад, який згодом закрили. Але його можна було б відновити, переконані посадовці Винників. Тому навіть виготовили технічно-кошторисну документацію. Однак для будівництва забракло коштів.

Зараз у Винниках є навіть інвестор, готовий збудувати садочок. Але Львівська облрада відмовляється передати у власність Винникам будівлі на зазначеній ділянці.

«Процес передачі має бути покроковий: відведіть землю під об’єкт і забирайте його. Але вони так не хочуть. Ну ні – то ні. Звичайно, дай Боже, щоб там був дитячий садочок чи щось інше. Але будівлі з кожним роком все більше руйнуються і бодай щось на цій ділянці збудувати потрібно. Можливо, це могло б бути житло для колишніх військових. Чом би й ні? Але без сумніву — комерційного житла там не буде», — запевнив голова депутатської комісії з питань бюджету та комунальної власності Львівської облради Ярослав Качмарик.

А допоки між посадовцями триває суперечка, у Винниках на 17 тисяч населення залишається один-єдиний дитсадок. На електронній черзі до цього закладу зараз 400 дітей.

«Це дуже тяжко, повірте, дуже тяжко вислухати всіх батьків і мамів, і бабусь, які приходять просити за своїх дітей. Складно кожному пояснювати ситуацію. Тому що садочок не рукавичка і надзвичайно тяжко працювати з такою кількістю дітей», — зазначає завідувач дитсадка у Винниках Галина Пуцило. За її словами, у закладі виховують 250 дітей. При цьому садочок розрахований на 115 місць. 

Винниківчанка Олена Дика – матір чотирьох дітей. «Моїй наймолодшій дитині у лютому буде рочок. Днями я зареєструвалась в наш садок винниківський. Номер реєстрації в мене 782. Так що я просто і не сподіваюсь туди потрапити», — розповіла жінка.

Проте, за її словами, якщо на ділянці, де має бути новий садочок, розпочнуть інше будівництво, винниківські мами не змовчать і вийдуть з протестом. 

Поміж тим, землевідвід на ділянку Львівська обласна рада може виготовити і без згоди Винниківської міськради, припускають тамтешні представники. Тоді право на ділянку винниківчанам доведеться відстоювати у суді.

Джерело:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *