Громадянські активісти запустили соціальний веб-портал із гаслом «Україно, ми це зробимо»

Україна розпочинає інтернет-кампанію, яка дає громадянам можливість узяти участь у побудові сильної, демократичної держави.

Громадянські активісти запустили соціальний веб-портал ua-chance із гаслом «Україно, ми це зробимо», куди всі можуть завантажувати відеоматеріали, висловлюючи своє бачення того, як змінити країну і які реформи слід провести, щоб побудувати сильне суспільство, поліпшити економіку і зробити роботу державних інститутів прозорою. На головній сторінці сайту можна прочитати: «Ми змінили наші переконання, і тепер прийшов час змінити нашу країну. На цьому порталі виступають активні люди, розповідаючи нам про горизонти, які відкрилися для них в новій Україні».

Цей проект розпочався з вуличної та телевізійної реклами. Потім створили повноцінну інтернет-платформу ua-chance.

«Ідея цієї кампанії виникла навесні, коли Україна переживала дуже складні часи: анексія Криму, конфлікт на сході країни, економічна криза. Ми хотіли заспокоїти людей, дати їм надію, переконати їх в тому, що наша країна має шанс. Ми хотіли поділитися нашим оптимізмом і сказати, що все буде добре», — розповіла Іветта Делікатна, один із засновників проекту ua-chance, кореспондентові SETimes.

Олеся Драшкаба, креативний директор рекламної агенції, була одною з перших, хто розмістив відео на сайті ua-chance.

«Я вірю, що Україна має шанс — шанс побудувати незалежну, сильну та заможну країну для сильних, здорових та достойних людей,— каже Драшкаба.— Скористаймося ж ним. Давайте кожен день боротися проти корупції, розвивати культуру, допомагаймо армії і робімо щось для наших друзів».

У відеозверненнях люди говорять про те, що вони можуть зробити задля кращого майбутнього своєї країни. Наприклад, один підприємець, який не назвав себе, говорить про можливості, які відкрилися для його бізнесу.

«Україна отримала шанс побудувати прозору модель бізнесу і урядового зв’язку, зв’язку бізнесу і влади, бізнесу та громадян. Ведення бізнесу може бути легким і чесним. Я сподіваюся, що для цього знадобиться не більше п’яти років»,— сказав він.

За словами організаторів, портал набуває популярності.

«Ми розпочинали як волонтери. Ми робили все своїми власними силами, а пізніше приєдналося багато організацій, котрі стали допомагати нам»,— зазначила Делікатна.

Проект реалізується через Український кризовий медіа-центр, а також через громадську ініціативу «Реанімація пакету реформ». Серед партнерів організації — цілий ряд відомих фондів, таких як PACT, Європейський фонд на підтримку демократії, а також Програма розвитку ООН.

«Дуже важливо, що є такі ініціативи,— сказав кореспондентові SETimes Микола Давидюк, директор аналітичного центру «Політика».— Вони піднімають політичну культуру народу і залучають його до суспільних процесів. Це є наступний етап [руху Майдану]».

Делікатна сказала, що зараз проект переходить на нову стадію.

«Ми хочемо публікувати на нашому сайті історії реальних волонтерів, людей, які допомагають біженцям, армії, тим, хто постраждав від конфлікту на сході нашої країни,— сказала вона.— Насправді, ми перетворимо наш сайт на базу даних усіх волонтерів, щоб люди знали, до кого звертатися в різних ситуаціях. Це буде дуже важливий веб-портал».

Джерело:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *