У Львові показали місто-фортецю Тустань з доповогою 3D-моделі (ВІДЕО)

Новини
admin

Основою для створення 3D-моделі стала цифрова модель місцевості на основі аерофотозйомки. Створення моделі тривало понад три роки.

3D-моделі дерев’яної архітектури Тустані формувалися на основі графічних реконструкцій М. Рожка. Також відтворено первісний вигляд прилеглої території – штучний став, багаторядні вали і рови з історичним торговим шляхом, безлісі схили.

На сьогодні створено моделі п’яти будівельних періодів дерев’яної забудови Тустань на скельному комплексі Камінь зі скелями та прилеглою територією.

Місто-фортеця Тустань існувала як оборонний, митний та адміністративний центр впродовж ІХ–XVI століть на Урицьких скелях в Карпатах. На сьогодні на скелях залишилися сліди від конструкцій фортеці, які допомогли відтворити вигляд втрачених середньовічних укріплень.

Кожен охочий зможе створити собі персональну екскурсію, самотужки керуючи моделлю на сайті Тустані tustan.ua.

Автори проекту: архітектор Василь Рожко; архітектурний аналіз та моделювання забудови – Максим Ясінський; моделювання скель з територією, візуалізація – Василь Дмитрук; консультант з питань архітектури фортеці – архітектор, доцент Олег Рибчинський.

Джерело:

Related Post