У Винниках почали впорядковувати могили видатних людей міста

На старому винниківському цвинтарі знаходяться могили видатних людей, які залишили вагомий внесок в історії та культурі нашої держави. На жаль деякі могили знаходяться в занедбаному стані.

За ініціативи депутата ВМР, голови постійної депутатської комісії з питань освіти, культури, спорту, молодіжної політики, охорони здоров’я, екології та соціального захисту населення Байцара Андрія розпочалося впорядковування могил на цвинтарі.

Вчора (26 листопада) на засіданні депутатської комісії цю ініціативу підтримали члени комісії Михайло Герман, Зеновій Грисьо, Богдан Шустер, а також секретар ВМР Богдан Голіян. Комісія зараз працює над реєстром пам’ятників, пам’ятних дошок, які знаходяться на території міста та реєстром могил видатних винниківчан.

Ще на початку листопада Байцар Андрій, його товариш Банах Ігор (теж депутат ВМР), а також відомий винниківський просвітянин п. Іван Глущак, впорядкували на старому Винниківському цвинтарі могили Якова Нагляка і Миколи Полєка. Могили були в занедбаному стані, зарослі деревами і чагарниками (родичів померлі у Винниках не мали).

Ці люди внесли вагомий внесок в історію нашого міста. Яків Нагляк (1889 – 1959 рр.) – доктор, старшина австрійської армії під час Першої світової війни, січовий стрілець. Полєк Микола Іванович (1880–1960 рр.) – професор-філолог львівської гімназії, займався науковою роботою, вивчав побут римлян і греків, українською мовою видав підручник «З побуту римлян і греків» для гімназій.

Незабаром на нашому сайті буде опубліковано статтю про цих видатних винниківчан.

Фото:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *