В Україні впроваджують новий стандарт початкової школи

Новини
admin
Міністр МОН Д. Табачник

Починаючи з 1 вересня 2012 року Міністерство освіти і науки, молоді та спорту впроваджує новий Державний стандарт початкової загальної освіти.

Про це міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник заявив під час своєї доповіді на колегії МОНмолодьспорту, яка пройшла 28 серпня 2012 року.

20 квітня 2011 року Кабінет Міністрів України затвердив новий Державний стандарт початкової загальної освіти, спрямований на впровадження інноваційних реформ у початкову освіту задля її модернізування згідно з вимогами сучасності.

Одним із кроків стало впровадження у новому стандарті інформаційно-комунікаційних технологій. Відповідно до нового Державного стандарту, всі учні початкової школи, починаючи з 2 класу, почнуть освоювати та використовувати їх в практичній діяльності. «Переконані – це дасть можливість вивести нашу країну з останніх місць у використанні ІКТ у європейські та світові лідери», – повідомив Дмитро Табачник.

Ще одна особливість стандарту – введення нових програм вивчення іноземних мов, згідно з якими учні в усіх школах України з першого класу почнуть вивчати одну іноземну мову, а починаючи з п’ятого класу – другу.

Окрім цього, буде можливість для учнів старшої школи за власним бажанням слухати ряд предметів іноземною мовою. Як розповів міністр, освітній департамент Ради Європи ознайомився з новими програмами, назвавши їх «лінгвістичною революцією».

Утім, за словами Дмитра Табачника, найголовніше завдання нового стандарту – нормалізація стану здоров’я учнів навчальних закладів України.

«Слід змінити всю організацію життєдіяльності дітей в школі, створити в ній емоційний і фізичний комфорт. Кожен урок, відповідно до нового стандарту, мусить мати дві фізичні паузи, а всі вимоги медиків мають виконуватися», – пояснив міністр.

Джерело:

Related Post