Україну освітять світлодіодними лампами

Україні варто збільшити обсяги виробництва світлодіодної техніки. Це, а також її ширше використання для освітлення вулиць і приміщень дасть відчутний економічний ефект. А ще дозволить вирішити низку гострих соціальних проблем. Таку думку висловив голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України Володимир Семиноженко під час брифінгу в Кабінеті Міністрів України.

Він наголосив, що окупність світлодіодних джерел освітлювання становить від одного до двох років, а обсяг електроенергії, яку завдяки цьому вдається зекономити щороку, дорівнює потужності одного блоку АЕС, пише Львівська газета.

Голова Держінформнауки зазначив, що нашим стратегічним завданням є налагодження виробництва в Україні чипів для світлодіодної техніки, адже нині в Україні виробляють усі комплектуючі, крім цих ключових. За словами Володимира Семиноженка, якщо в нас відкрити підприємство, на якому буде організовано повний цикл виробництва світлодіодів, Україна стане лідером Східної Європи в цій сфері.

Він також зазначив, що широке впровадження світлодіодної техніки дасть змогу економити електроенергію, а отже, кошти, і підприємствам, і окремим домогосподарствам. Відтак вони не відчують на собі зростання комунальних тарифів.

Окрім того, встановлення світлодіодних ламп на вулицях українських міст і вздовж трас міжміського сполучення допоможе вирішити проблеми, пов’язані з безпекою життєдіяльності та безпекою дорожнього руху. Відповідаючи на запитання журналістів, В. Семиноженко розповів, що завдяки заміні традиційних джерел освітлення на світлодіодні можна скоротити накопичення шкідливі ртутні відходи, які залишаються неутилізованими після використання старих освітлювальних приборів.

Світлодіодна техніка також сприятиме безпеці дорожнього руху, оскільки вона забезпечує значно кращу видимість на швидкісних трасах уночі або за несприятливих погідних умов. При освітленні дороги світлодіодними лампочками автомобілісти зможуть побачити велосипедиста або пішохода, який перетинає трасу, на відстані чотирьохсот метрів.

Джерело: lvivska.com, фото: vkurse.ua

Приєднайся до сайту Винники Plus у acebook контакті та в Однокласниках

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *