Україна, як європейська держава, може претендувати на членство в ЄС, — проект резолюції Європарламенту

Україна, як європейська держава, може претендувати на членство в Європейському Союзі, відповідно до ст. 49 Угоди про ЄС. Це зазначено у проекті резолюції стосовно поточної ситуації в Україні, яку зареєструвала в Європарламенті група Прогресивного альянсу соціалістів і демократів (S&D).

«Вітає (Європарламент — Ред.) домовленості, досягнуті в результаті завершення підготовки Угоди про поглиблену і всеосяжну зону вільної торгівлі. Вважає, що ця угода є міцною базою для завершення переговорів щодо Угоди про асоціацію між Європейським Союзом і Україною, відповідає українським прагненням на шляху до європейської інтеграції та надає можливості, як для європейської держави, подати заявку відповідно до ст. 49 Угоди про Євросоюз», — йдеться у проекті резолюції Європарламенту.

Як повідомляє УКРІНФОРМ, європарламентарії «висловили побажання, що Угода про асоціацію може бути парафована на Саміті ЄС-Україна, проведення якого планується в кінці цього року». «Суттєвим є прогрес у внутрішніх реформах, повага до верховенства права. Справедливий, неупереджений прозорий та незалежний судовий процес в Україні є вагомим чинником для остаточного підписання, імплементації та ратифікації Угоди», — йдеться в документі.

Євродепутати також пропонують включити до тексту резолюції звернення до керівних інституцій ЄС щодо надання українській стороні всебічної підтримки у проведенні судової реформи. У документі при цьому міститься заклик до українських політичних сил провести відкриту дискусію щодо засад та процесу ухвалення політичних рішень у країні.

Водночас представники S&D висловили «розчарування у зв’язку із засудженням екс-прем’єр-міністра Юлії Тимошенко, а також кримінальним переслідуванням інших урядовців». Зокрема, у проекті резолюції вказується на невідповідність європейським нормам тримання упродовж довгого періоду часу під вартою без оголошення вироку суду екс-міністра Юрія Луценка.

<<Особливо наголосити на необхідності уникнення з боку української влади застосування вибіркового правосуддя та наполягати на забезпеченні максимально прозорого слідства, кримінального переслідування та судових процесів>>, — наголошується у проекті резолюції.

Як повідомляло агентство, 12 жовтня під час термінових дебатів євродепутати. За участю Високого представника ЄС із зовнішніх справ та політики безпеки Кетрін Ештон, внесли до порядку денного засідання Європарламенту розгляд резолюції відносно поточної ситуації в Україні. Як планується, документ буде проголосовано на пленарному засіданні у четвер, 27 жовтня.

Джерело: ukrinform.ua

Приєднайся до сайту Винники Plus у acebook контакті та в Однокласниках

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *