З великодніми посланнями звернулися до українців Глави церков

Новини
admin

Глави церков звернулися до українців з великодніми посланнями В останні дні Великого посту до вірних і духовенства з посланнями, присвяченими празникові Христового Воскресіння, звернулися Предстоятелі та єпископи ортодоксальних українських Церков.

«Пасха Господня, яку ми сьогодні святкуємо, є запрошенням воскреслого Христа йти за Ним від смерті до життя. Сьогодні Він, як новий Мойсей, кличе нас покинути єгипетське рабство і служіння всьому тому, що забирає у нас гідність дітей Божих», – сказано в посланні Глави УГКЦ Святослава (Шевчука). Патріарх наголошує, що таким рабством є «культура смерті», про яку говорив Слуга Божий Папа Іван Павло ІІ, і закликає іти тою дорогою життя, про яку було сказано в девізі візиту Святішого Отця в Україну 2001 року – «Христос – дорога, правда і життя!». «Пасха Господня – це рух цим шляхом, це початок мандрівки від землі до небес. А здійснюється цей рух силою Божою, яка сьогодні здолала найсильніше у цьому світі – саму смерть. «Від смерті бо до життя, і від землі до небес Христос Бог нас перевів». Не стіймо осторонь цього божественного прогресу, не даймо викинути себе на узбіччя життя фальшивими приманами, і тоді у цій пасхальній процесії, як об’єднаний Божий люд, вийдемо разом із нашим Спасителем від землі до небес», – зазначає Предстоятель УГКЦ.

«Сьогодні, в день Святої Пасхи, наші серця наповнюються особливою радістю, тому що Воскресіння Христове є незборимим доказом існування вічного життя», – пише у своєму посланні Патріарх Київський і всієї Русі-України Філарет (Денисенко), розвиваючи цю думку за допомогою прикладів з Євангелія та писань святих отців Церкви. «Нехай воскреслий Господь оновить наші духовні сили на добрі справи, допоможе нам подолати всі труднощі сьогодення, приведе українське православ’я до утворення єдиної Помісної Української Православної Церкви для подальшого зміцнення Української держави і покращення життя українського народу», – побажав Предстоятель УПЦ (КП), пише РІСУ.

Трьом подіям присвятив своє послання до вірних і духовенства Митрополит Київський і всієї України УПЦ (МП) Володимир (Сабодан). Головну увагу приділено Христовому Воскресінню, радість від якого, за словами Митрополита, «дарує нам сили перемагати в собі зло, долати гординю, нести тяготи повсякденного життя, удосконалювати себе, щоб стати людиною, якою задумав нас Творець». «Нехай же наша віра, наша любов до Христа, що виявляються у дотриманні Його Заповідей, зміцнюються з кожним днем, щоб ми були гідними проповідниками Благої вісті про Воскреслого», – наголошує Предстоятель УПЦ (МП). Митрополит Володимир також нагадує про 25-річчя аварії на Чорнобильській атомній електростанції, зазначаючи, що «ця подія є страшним підтвердженням того, що будь-яка спроба побудувати на землі рай без Бога неминуче веде людство в пекло». Окрім того, у посланні згадується святкування 1000-річчя Софії Київської, що відбуватиметься цього року. «Софійський собор, який пережив століття й епохи, є яскравим свідченням того, що народ, осяяний світлом Христової істини, народ-богоносець, здатний відстояти свою віру, здатний творити і примножувати славу Божу, осяювати і преображати навколишній світ», – зазначає Митрополит.

Вітаючи вірних і духовенство Церкви зі святом Христового Воскресіння, Митрополит Київський і всієї України УАПЦ Мефодій (Кудряков) акцентує на тому, що «чудо Воскресіння, що колись сталося в історії – продовжується як в житті окремої людини, так і в житті цілих народів». Отож, зазначає Предстоятель УАПЦ, «ми маємо завжди пам’ятати, що для віруючої людини криза – це не шлях до смерті, а шлях до Бога, шлях до оздоровлення та цілісності». Митрополит Мефодій також звертається до теми об’єднання православних християн в єдиній Православній Церкві. Він наголошує, що УАПЦ не байдуже, якою буде ця Церква та який канонічний статус вона матиме. «Православну Україну не об’єднає неоімперська ідеологія або інші світські цінності. Православну Україну об’єднає Воскреслий Христос, її об’єднають євангельські цінності та помісна традиція Української Церкви», – зазначає Предстоятель УАПЦ.

Темі єдності присвячене й Великоднє послання Постійної Конференції українських православних єпископів поза межами України. «Протягом часу між Церквами виявляється бажання йти вперед з діалогами про єдність… Переговори посуваються вперед, тому що ми усвідомлюємо, що брати участь у таких переговорах – це значить виконувати Волю Божу і розуміти, що в Його Час ці зусилля знайдуть своє завершення… Ось чому ми з такою гарячою молитвою молимо нашого Небесного Отця й зі сльозами надії звертаємося до наших улюблених братів і сестер в Україні знайти шляхи примирення, які мусять бути знайдені, бо ми єдині, ми об’єднані древнім апостольським переданням святого апостола Андрія Первозванного», – сказано в документі, який підписали Митрополит УПЦ США та діаспори Константин, Митрополит УПЦ в Канаді Юрій, Архиєпископ УПЦ США Антоній, Архиєпископ УПЦ в діаспорі Іоан, Архиєпископ Південноамериканської єпархії УПЦ Єремія, єпископ УПЦ в Канаді Іларіон, єпископ УПЦ Канади Андрій, єпископ УПЦ США Даниїл.

Винники Plus  за матеріалами: zik.com.ua, фото: g00dspeed.org.ua

 Новини в Україні
 Оголошення:


Related Post