Мозок реагує на приниження так само, які і на фізичний біль, – вчені — 29 Березня 2011 — Калейдоскоп


Група американських вчених-психологів з університету Мічигану дійшла висновку, що фізична травма і сильне почуття соціальної знехтування викликають у мозку людини однакові реакції.

У ході дослідження вчені встановили, що одні й ті ж ділянки мозку активуються як у відповідь на больові відчуття, так і у відповідь на переживання, викликані сильним почуттям самотності і знехтування, йдеться у публікації Кореспондента.

«На перший погляд, відчуття, яке викликає пролита на себе гаряча кава, і почуття від думок про те, що тебе знехтували, повинні викликати дуже різні типи болю. Але наше дослідження показує, що вони можуть бути схожі навіть більше, ніж вважалося», – йдеться у повідомленні університету.

Автори статті вперше показали, що біль і почуття знехтування викликають активність у двох зонах мозку – у вторинній соматосенсорній і островковій корі.

Для дослідження науковці відібрали 40 осіб (з них 21 жінка), які в останні шість місяців пережили розрив романтичних стосунків і почували себе знехтуваними. Кожен брав участь у двох частинах експерименту – одна була пов’язана з почуттям соціального болю, а друга – з почуттям болю фізичного.

Під час першої частини експерименту піддослідні розглядали фотографію свого колишнього партнера і повинні були думати про найбільш позитивні переживання, які вони зазнали з цією людиною.

Під час другої частини експерименту за допомогою спеціального нагрівального приладу, прикладеного до лівого передпліччя учасника, експериментатори, викликали больові відчуття. Піддослідні відчували іноді легке тепло, а іноді – температуру чашки з гарячою кавою.

Активність мозку всіх учасників експерименту контролювалася за допомогою функціональної магнітно-резонансної томографії. Дослідники вивчали мозок в цілому або фокусувалися на окремих зонах, які раніше були ідентифіковані, як пов’язані з фізичним болем. Вони також порівняли отримані дані з базами результатів 500 попередніх томографічних досліджень реакцій на біль, емоції, роботу пам’яті, переключення уваги.

«Ми виявили, що індуковане почуття знехтування активує регіони мозку, які залучені до відчуття фізичного болю», – роблять висновок учені.

Автори дослідження зазначають, що отримані ними дані допоможуть зрозуміти, як душевні переживання можуть ставати причиною тілесних хвороб і вести до найрізноманітніших видів болю і психічних розладів.

Винники Plus  за матеріалами: korrespondent.net, фото: akak.ru

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *