Дослідження метеорита підтвердили існування позаземного життя — 8 Березня 2011 — Калейдоскоп


Вчені з Національного агентства з аеронавтики і космічних досліджень (NASA) опублікували результати дослідження, яке підтверджує існування позаземних форм життя.

Як повідомляє ТСН, дослідник Річард Гувер, вивчаючи зріз одного з типів метеоритів (так званих вуглистих хондритів), виявив складні мікроскопічні структури, які за формою і розміром відповідають ціанобактеріям (бактеріям, здатних до фотосинтезу). Крім цього, в метеоритах було виявлено велику кількість води і деяких органічних речовин.

«На підставі цього відкриття можна зробити висновок, що життя є всюди і що перші організми могли прибути на нашу планету з космосу», — вважає науковець.

Річард Гувер працював з так званими вуглецевими хондритам типу CI1 — дуже рідкісним різновидом каменів. З близько 35 тисяч знайдених на Землі метеоритів до цієї групи відносяться тільки дев’ять.

Зокрема, він вивчав зразки двох метеоритів — Ivuna і Orgueil. Перший з них впав в Танзанії в 1938 році і мав масу трохи більше 700 грамів, а другий — у Франції в 1864 році, його маса — 14 кілограмів.

На знімках зрізів зразка з метеорита Ivuna вчений побачив ниткоподібні структури, які, на його думку, нагадують бактерії Titanospirillum velox. Він також заявив, що знайшов структури, схожі на бактерії Spirulina subtilissima і Spirulina laxissima та низку інших. Подібні структури фахівець також виявив у зразках, взятих з іншого метеорита.

Робота вченого опублікована в журналі Journal of Cosmology. І хоча в редакційній замітці, яка супроводжувала статтю, Хувера було названо шановним фахівцем у сфері астробіології, журнал запропонував більш ніж п’яти тисячам колег автора прокоментувати його спірну роботу.

Винники Plus  за матеріалами: tsn.ua

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *