Тігіпко каже, що через рік в Україні не буде безробіття — 18 Січня 2011


18 січня на прес-конференції у Дніпропетровську віце-прем’єр міністр-міністр соціальної політики Сергій Тігіпко заявив, через рік в Україні не буде безробіття.

У той же час, за його словами, проблема кардинально зміниться іншою – імпортом робочої сили з усіма наслідками, до яких це призведе.

Поки що, як сказав віце-прем’єр, цієї проблеми торкатися «політично не цікаво», але сьогодні в Україні вона реальна: є види діяльності, в яких повністю працюють трудові мігранти, зокрема обмінні пункти на базарах, торгівля овочами тощо.

Тігіпко зазначив: якщо в країні триватиме економічне зростання на рівні 4-5%, то з наступного року постане проблема нестачі робочих рук, зокрема представників робочих спеціальностей.

На думку Тігіпка, слід дуже швидко розгортати систему перепідготовки фахівців, які в України більш ніж потрібні – юристів, економістів, програмістів, а також створити умови для мобільного переселення фахівців у регіони, які їх потребують.

„Зараз кількість робочих місць у нас не скорочується, а зростає досить швидко. Ми починали 2010 рік, згідно з даними незалежних міжнародних організацій, з рівнем безробіття 9,5%, а закінчили з показником 8,1%. Євросоюз закінчив минулий рік з показником безробіття 10,1%», – додав Тігіпко.

«У нас сьогодні по ряду регіонів є серйозні проблеми з робочою силою, зокрема на шахтах Луганська», – підкреслив віце-прем’єр.

Нагадаємо, що офіційне безробіття в Україні за 2010 рік аж ніяк не впало, а зросло на 3,4% до 564 тисяч людей.

Заява Тігіпка про зниження безробіття за методологією Міжнародної організації праці не зовсім відповідає дійсності. Воно дійсно сезонно знизилося у III кварталі до 8,7% (більш свіжих даних ще немає), проте у IV кварталі безробіття в Україні завжди збільшується. І за підсумками року воно швидше за все перевищить рівень, з якого починала нинішня влада навесні 2010 року.

Винники Plus  за матеріалами: dt.ua, фото: defpol.org.ua

  Читайте також:

 Винники
 Львів
 Україна
 Світ
 Спорт
 Міська РадаДобавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *