Історики хочуть відмовитися від національної історії і перейти до європейської — Стаття — Публікації

Publ
admin

15 січня, у Львові на прес-конференції за результатами круглого столу науковців та вчителів історії Українидоктор історичних наук, професор, заступник директора з наукової роботи Інституту історії України НАНУ Станіслав Кульчицький повідомив, що одне з принципових питань на сьогодні – це те, скільки курсів історії має бути в школі. Тобто викладати історію України плюс всесвітню історію чи просто загальну історію.

Він повідомив, що в робочій групі при Міністерстві освіти і науки, яка розробляє нову концепцію історії України, вважають, що викладання історії України має бути збережено. Однак, за словами Кульчицього, в Європі практично нема викладання вітчизняної історії. Там історія вивчається інтегровано, хоча, наприклад, поляки чи французи найбільше уваги приділяють своїй власній історії.

ТомуСтаніслав Кульчицький вважає, що історію України в школі треба викладати на тлі світової історії. А звичай викладати два окремих курси історії мала Російська імперія, потім СРСР, а тепер має сучасна Росія.

Водночас він зазначив, що специфіка України полягає в тому, що їй треба боротися за власну історію. Приміром, Росія досі вважає Київську Русь своєю історією.

Професор Львівського національного університету ім. І. Франка Ярослав Грицак своєю чергою зазначив, що в Європі відмовились від викладання національних історій після Другої світової війни, коли виникла концепція примирення і потреба формувати спільну європейську ідентичність.

Україна, на думку Ярослава Грицака, ще досі «переживає своє ХІХ століття», тому що викладає свою історію відокремлено від європейської історії. «Але якщо ми йдемо в Європу, ми маємо відмовитися від цього», – сказав він.

Доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри історії НАУКМА Наталія Яковенко запропонувала скоординувати схему української історії зі схемою загальноєвропейської історії, яка викладається за великими культурними епохами.

Винники Plus  за матеріалами: zik.com.ua, фото: zymnavoda.org.ua

Останні публікації

Винники

Оголошення

Related Post