Оксана Забужко: «Табачник на посаді міністра освіти України – це все одно, якби в Ізраїлі міністром освіти став антисеміт» — Стаття — Публікації


Табачник на посаді міністра освіти України – це все одно, якби в Ізраїлі міністром освіти став антисеміт. Таку думку в інтерв’ю УНІАН висловила українська письменниця Оксана Забужко.

Письменниця зазначила, що Табачник на кожному кроці бреше: «Називає себе доктором наук, а тепер виявляється, що не лише докторської дисертації не має (про те, що такої фізично не існує, давно писали), – навіть і кандидатської не знайшли! Захищався «по науковій доповіді». З розумним виглядом щось говорить про російську культуру – а відомі кожному випускнику радянського вузу рядки з Кушнєра приписує Блоку (добре, хоч не Пушкіну!). Не людина, а суцільний «фейк».

На думку Забужко, Табачник блискуче володіє «мистецтвом хуцпи». «Слово «хуцпа» походить з ідиш, але вже давно увійшло в усі європейські мови. Воно означає верх цинізму й нахабства, що паралізує опонента, – ту «сверхнаглость», яка від початку була головним більшовицьким прийомом у політичній боротьбі. Як казав Ленін: «Действительное впечатление можно произвести только сверхнаглостью». Побутовий приклад хуцпи подає Вікіпедія: хлопець убив своїх батьків і закликає суд помилувати його на тій підставі, що він сирота. Але в багатьох наших діячів виходить не гірше», – пояснила письменниця.

Вона зазначила також, що Тимошенко геніальна хуцпістка: «І на коротку дистанцію це практично завжди спрацьовує. Згадайте, як на ток-шоу в Шустера депутатка від «регіонів» на неї серйозно (і в принципі, цілком логічно) напалась за газові угоди з Путіним і зажадала відповіді – чому Тимошенко їх досі приховує? А Тимошенко у відповідь покліпала очима й сказала, що «українська жінка повинна бути ніжною». І нападниця лишилась сидіти в ступорі, прихильники зааплодували, і ніхто в студії не встиг оговтатись і зауважити таку очевидну річ – що ніжною треба бути в ліжку з чоловіком, а не з Путіним на переговорах, і не варто плутати професії…»

«І Табачника я не раз у такій ролі спостерігала – коли він, наприклад, спокійно, не кліпнувши оком, розповідав, як він з Азаровим урятував українське книговидання, а навпроти сиділи видавці, які 2004-го року протестували в них під Кабміном, і заворожено на нього дивились, не в змозі видушити й слова… Не можна будувати діалогу з розбійником», – зазначила Забужко.

Винники Plus за матеріалами УНІАН  Фото: lib.aldebaran

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *