10 липня у Винниках після реставрації відкрили пам’ятник Шевченку (ВІДЕО) — Винники


У неділю, 10 липня, у  Винниках відкриють відреставрований пам’ятник Тарасові Шевченку. Це один з найперших пам’ятників Кобзареві в Україні та найстаріший у Західній Україні — його було відкрито 1913 року. Автор пам’ятника — архітектор Олександр Лушпинський.

«Пам’ятник неодноразово зазнавав руйнувань. Так, під час польської окупації на початку ХХ століття один з польських вояків стріляв з пістолета по ньому. Тоді скульптуру було сильно понищено, але силами українських патріотів пам’ятник відновили, — цитує керівника прес-служби Винниківської міської ради Юлію Кухар lviv.expres.ua.

— За радянських часів пам’ятник Тарасові Шевченку неякісно реставрували. Так, його було покрито цементом та рідким склом, що не давало каменю, з якого зроблено скульптуру, дихати. Тому виникла загроза, що пам’ятник просто розсиплеться».

З ініціативи місцевої «Просвіти» та за підтримки депутатів на реставрацію пам’ятника з обласного бюджету Львівщини було виділено 200 тисяч гривень. Роботи з порятунку пам’ятника розпочалися з вересня минулого року. Їх виконували спеціалісти ЗАТ «Львівпроектреставрація». Реставратори механічним способом знімали неякісне покриття, натомість застосовуючи екологічно чисті матеріали. У роботі використовували німецькі технології. Після проведення робіт загроза руйнування пам’ятника зникла.

«2013 року пам’ятник Козареві у Винниках «відзначить» своє століття», — додала Юлія Кухар.Винники Plus  за матеріалами: lviv.expres.ua, фото: прес-служби ВМР.

Приєднайся до сайту Винники Plus на Facebook та Вконтакті

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *