Землетрусу біля кальдери Лонг-Веллі і вулкана Клір-Лейк

Примхи природи
admin

Як повідомляє Геологічна служба США, в четвер 24 грудня о 19:14 за Гринвічем на території вулканічного туфу Бішоп стався землетрус магнітудою 4.0 (пізніше переглянуте до 3.7). Епіцентр підземного поштовху розташовувався на глибині близько 7 км недалеко від кратерів Моно-Іньо, до північно-заходу від каліфорнійського міста Бішоп.

Туф Бішоп являє собою великий вулканічний пейзаж, створений при формуванні кальдери Лонг-Веллі близько 760 тисяч років тому. Під час виверження два масивних пірокластичних потоку покрили величезні території на північ і південний схід від кальдери і утворили вулканічне плато площею 2200 кв. км і товщиною від 150 до 200 метрів.Землетрус стався в районі одного із застиглих потоків, розташованого на північний-схід від Лонг-Веллі.

землетрусу біля кальдери лонг-веллі і вулкана клір-лейк

Того ж дня о 21:15 за Гринвічем другий підземний поштовх магнітудою 2.9 вдарив по Північній Каліфорнії в безпосередній близькості від вулканічного поля Клір-Лейк. Епіцентр землетрусу знаходився на південь від вулкана, в 7 км від містечка Кобб, на глибині 2,4 км. Сейсмічні події в районі Лонг-Веллі і Клір-Лейк в сукупності з землетруси магнітудою до 4.3 на вулкані Стимбот-Спрінгс, що відбулися 23 грудня, вказують на те, що на західному узбережжі Північної Америки зберігається високий тиск Тихоокеанської тектонічної плити.

Related Post