Європі загрожує кліматична катастрофа

Примхи природи
admin

європі загрожує кліматична катастрофаЗгідно з нещодавно опублікованими доповіддю кліматологів, в найближчі десятиліття на території Європейського континенту відбудуться серйозні катаклізми, повідомляє норвезьке видання Dagbladet.

У зазначеному документі описуються можливі природні катастрофи, які можуть статися на території Європи.Вказується, що в майбутньому континент чекають повені і засухи, в результаті яких почастішають пожежі в лісах.Досліджуваний дослідниками період – 70 найближчих років.

Як припускають експерти, найбільше дістанеться країнам, розташованим в південній частині Європи. Першими з проблемами зіткнуться Іспанія і Португалія. Тут, як очікується, суттєво почастішають кліматичні аномалії. Один з авторів дослідження Бьорн Самсет зазначає, що в результаті погодних змін суттєвим чином постраждають національні економіки вищезгаданих регіонів.

У країнах, розташованих у південній і західній частині континенту, літній сезон буде все засушливее, а в прибережних частинах регулярно будуть фіксуватися паводки. В кінцевому підсумку кліматичні зміни в цих країнах негативним чином позначиться на всьому Європейському Союзі. В першу чергу проблема буде з-за того, що тут стане дуже важко займатися сільськогосподарською діяльністю. Тяжке становище в агропромисловому секторі надасть, у свою чергу, негативний вплив і на всю економіку регіону.

Як зазначається, вже до 80-му році поточного сторіччя в південноєвропейських країнах регулярно буде фіксуватися посушлива погода, а температура повітря в такі періоди стане підвищуватися до аномальних значень. Зокрема, зазначається, що спека, раніше случавшаяся один раз у сторіччя, в майбутньому буде накривати цей регіон практично щорічно. Такі зміни клімату призведуть до частих пожеж у лісистій місцевості і до підтоплень прибережних районів.

За словами пана Самсета, всі викладені прогнози доставлять мало радості португальців і іспанців. Він зазначає будь – якому климатологу зрозуміло до чого може призвести ситуація, коли велика кількість опадів супроводжується високою температурою повітря.

У числі іншого Самсет вказує, що при роботі застосовувалися загальноприйняті методики в наукових колах. Тому ймовірність описуваних подій надзвичайно висока.

Європа повинна готуватися до майбутніх випробувань – експерт.

Науковці ставили перед собою задачу передбачити, яким буде клімат на Європейському континенті в наступному десятилітті, а також у період до 2050 до 2060 років і після 2080-х. Дослідники розділили Європу на п’ять зон.Зокрема, до середини століття, припускають вчені, середньосвітова температура підвищиться на 2 градуси Цельсія.Саме ця мета була визначена на Паризькому кліматичному саміті в минулому році.

У матеріалі зазначається, що в північних регіонах Європи також населенню необхідно буде приготується до підвищення температури і високої ймовірності паводків. Зокрема, вказується, що для цієї частини Європи можливий високий ризик «столітнього повені» вже до 80-го року. При цьому істотно зросте небезпека аномальної спеки, раніше фиксировавшейся раз в сто років. У зв’язку з цим зазначається, що ймовірність щорічних жарких сезонів підвищується до 35 відсотків.

На тлі високих температурних показників істотно зросте пожежонебезпека в лісових регіонах Північної Європи. У той же час вологість клімату тут помітно збільшиться, зазначає пан Самсет.

В цілому весь Європейський континент чекає приблизно одне і те ж. Приблизно з середини століття типовою стане спека влітку, моторошний холод взимку, посухи, пожежі, повені і шторми. При цьому з кожним роком сила цих катаклізмів буде тільки зростати. У підсумку певні частини Європи будуть тотально виявляється в зоні лиха, що практично не дасть можливості займатися обробітком землі.

У контексті всього вищесказаного пан Самсет зазначає, що необхідно вже зараз починати розбудовувати інфраструктуру Європи, особливо в північній її частині. Не варто в майбутньому проводити забудову тих місцевостей, які в перспективі стануть зоною регулярних підтоплень. Експерт вказує, що не сумнівається – впоратися з природними викликами Європа зможе. У той же час він визнає – на це потрібно буде витратити чимало сил і коштів.

За словами вченого, в цілому в північноєвропейських країнах проблеми з кліматом будуть менш страшними ніж інших країнах. Проте повною мірою уникнути їх все ж не вдасться. Він вказує, що ситуація значною мірою буде ускладнюватися тим, що до того часу світ вже відмовиться від використання таких видів палива, як нафта, газ і вугілля.Таким чином, може виникнути значний енергетичний голод.

Втім, чимало спостерігачів ставляться з великою часткою недовіри до такого роду прогнозів щодо зміни клімату.Багато з них зазначають, що, публікуючи такі висновки дослідники переслідують певні цілі, констатує пан Самсет. Він вказує, що не може уявити собі, які можуть причини особистого характеру, при розгляді ситуації, яка може виникнути через сотню років.

Як зазначає експерт, в будь-якому випадку що-небудь з описуваного в доповіді напевно відбудеться. Навіть в тій ситуації, якщо людству вдасться домогтися, що світова температура зросте не більш ніж на 2 градуси, природних катаклізмів все ж стане набагато більше ніж зараз. За його словами, він закликає молоде покоління визнати той очевидний факт, що як би вони не ставилися до свого життя, над ними завжди буде висіти дамоклів меч кліматичної загрози.

Related Post