Є загроза виверження російського супервулкана

є загроза виверження російського супервулканаЩе на початку нинішнього року деякі ЗМІ повідомили про стурбованість російських геологів посиленням вулканічної і сейсмічної активності на Камчатці. Хвилювання вчених були пов’язані з тим, що вони не виключають, що всі ці події можуть спровокувати пробудження камчатського супервулкана «кальдера Каримшина».

Варто зазначити, що протягом поточного року на Камчатці виявляли значну активність вулкан Шивелуч, Жупановский, Ключевський та інші. При цьому також збільшилася сейсмічна активність в цьому регіоні.

Про стан камчатського гіганта «Каримшина» при цьому майже нічого не повідомляється. Або кальдера взагалі не проявляє ніякої активності і повідомляти не про що, або від громадськості приховується інформація аналогічно тому, як Геологічна служба США приховує від громадськості дані про активність супервулкана Єллоустоун.

Варто зазначити, що розміри кальдери Каримшина майже такі ж, як і розміри кальдери Айра в Японії – 25 х 15 кілометрів. Каришмина була відкрита в 2007 році співробітниками лабораторії геології геотермальних полів Інституту вулканології і сейсмології ДВО РАН. Вона знаходиться в 50-ти кілометрах від Петропавловська-Камчатського. В її околицях, як і в парку Єллоустоун, є безліч термальних джерел, що підігріваються магматичним осередком всередині кальдери.Востаннє велетень вивергався приблизно 1,2 – 1,5 мільйонів років тому і його виверження вважається одним з найбільш катастрофічних на планеті. Тоді було викинуто 850 кубічних кілометрів порід.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *