Влада США оцінюють збиток від мегацунамі в штаті Аляска

Примхи природи
admin

влада сша оцінюють збиток від мегацунамі в штаті аляска200 мільйонів тонн породи обвалилися на гірській місцевості південно — східної Аляски. Масивний зсув тривав приблизно хвилину, і гірські породи впали на край льодовика Тіндаль і в Таан Фіорд в Айсі-Бей. Падіння викликало хвилю висотою 153 метри.

Подія сталася 17 жовтня 2015 року, проте наслідки влади можуть оцінити тільки зараз.Стихію зафіксував найближчий прилад, що знаходиться в 155 кілометрах. Ці мегацунамі вважаються найбільш масштабними (які не пов’язані з вулканічною діяльністю) в історії Північної Америки.

Подія була зафіксована спеціальними сейсмографами, використовуваними в проекті Global CMT обсерваторією Ламонт-Догерті. Сейсмологи Горан Екстрем і Колін Старк винайшли новий спосіб, який аналізує сейсмічні хвилі для виявлення зсувів у віддалених районах , де їх зазвичай не реєструють.

Оскільки подія сталася взимку, збиток в результаті цунамі можна оцінити лише через кілька місяців.

Як заявив Кріс Ларсен геофізики з Університету Аляски, в Айсі-Бей і далі будуть відбуватися більше зсуви. Середня температура внаслідок потепління клімату підвищується, льоди тануть, і гірські породи при цьому руйнуються, що створює додаткові ризики таких подій у майбутньому.

Related Post