Вчені США: під Тихим океаном зароджується величезний супервулкан

Примхи природи
admin

Під час дослідження дна Тихого океану вчені Університету штату Юта змогли зробити цікаве відкриття. Провівши аналіз сейсмічних хвиль, які атакують земну кору, вони виявили, що під океаном формується новий супервулкан, а його виверження може повністю знищити життя на Землі.

Тим не менш, геологи закликають не піддаватися паніці, тому що вибухова діяльність велетня відбудеться приблизно через 100 мільйонів років.

Як заявив автор дослідження, доцент Університету штату Юта, Майкл Торн, те, що виявили вчені, є початком великої вулканічного події на нашій планеті. Якщо це коли-небудь станеться, то призведе до великомасштабних руйнувань на Землі. В той же час не можна сказати, що виверження неминуче. Такий тип механізму може генерувати масштабні вибухи, однак лише в далекому майбутньому – через 100-200 мільйонів років.

Згідно з дослідженням, під Тихим океаном є дві «купи» скельних порід, розмір яких приблизно такий, як і материк, і які рухаються назустріч один одному в області нижньої частини земної мантії, а також на вершині ядра нашої планети.Таке зустрічний рух призводить до того, що утворюються величезні маси розплавлених порід, і вони рано чи пізно вирвуться на поверхню.

Про те, що такі термотехические височини існують під Тихим океаном, дослідники знали ще в 1990-х роках, але тільки недавнє дослідження дозволило зробити сейсмічні знімки в області межі мантії та ядра, а також виявити, що «купи» гірських порід стикаються один з одним.

Як стверджує Майкл Торн, це перше дослідження, яке надає реальні докази того, що ці «купи» рухаються. Вони пересуваються на земному ядрі точно так само, як континентальні плити рухаються на поверхні Землі. Злиття груд скельних порід, які мають діаметр близько 1800 миль, призводить до утворення єдиної купи, ширина якої — 3600 миль, і яка простягається під Тихим океаном, зі сходу на захід від Австралії до Південної Америки.

За словами Торна, між цими купами є дірка з зоною розплавів, яка називається «мега ультра низька зона швидкості», її довжина — 500 миль, ширина — 150 миль, а товщина — від 6-ти до 10-ти миль. Ці розміри у 8-10 разів більше будь-якої іншої зони подібного роду, які були відомі раніше. Беручи до уваги ці показники, дослідники розглядають два варіанти майбутнього виверження:

Апокаліптичний вибух, який буде подібний тим, що в останні два мільйони років генерував Єллоустоун, засипавши вулканічним попелом Північну Америку.

Гігантське невибухове виверження, в ході якого буде вилив великих об’ємів магми. Це виверження буде схоже на базальтові потопи, що відбувалися в Деканских траппах на території Індії 65 мільйонів років тому, або на плато Онтонг-Ява в Тихому океані, яке поховало значну частину Аляски приблизно 125-199 мільйонів років тому.

Related Post