Вчені прогнозують посилення впливу Ель-Ніньо в Каліфорнії

Примхи природи
admin

Після тривалого періоду посухи в американському штаті Каліфорнія прихід Ель-Ніньо чекали з нетерпінням, оскільки це явище обіцяв принести в регіон необхідні опади. Проте з самого початку Ель-Ніньо вдарив по тихоокеанському узбережжю США масивними зливами, викликавши масштабні повені. Синоптики попереджають, що це тільки початок.

У вівторок, 5 січня, на Лос-Анджелес обрушився перший великий шторм року. В окремих районах міста були викликані повені помірної сили, було пошкоджено кілька ділянок доріг, з-за чого тимчасово припинено автомобільний рух .

В адміністрації міста повідомили, що дощі в регіоні триватимуть протягом тижня, а слідом за цією хвилею опадів Ель-Ніньо принесе Лос-Анджелесу ще не один великий шторм. Побоюючись підтоплень, місцеві жителі почали зміцнювати свої будинки і ділянки мішками з піском.

вчені прогнозують посилення впливу ель ніньо в каліфорнії

Каліфорнія після дощів. © globallookpress.com

Видання Los Angeles Times повідомляє, що в даний час по Тихому океану від Азії до узбережжя Каліфорнії один за одним рухаються щонайменше чотири шторму, кожен з яких, за словами фахівців, принесе велику кількість опадів, що постраждало від посухи мегаполісу.

За словами кліматолога Білла Пацерта, подібний нескінченний натиск пов’язане з певною небезпекою: у міру того як вода почне проникати у верхні шари затверділої в період посухи грунту, будуть утворюватися небезпечні селеві потоки і великі повені. З подібною ситуацією, викликаною впливом Ель-Ніньо, Каліфорнія вже стикалася в 1997-1998 роках.

Експерти підкреслюють, що найбільша ймовірність утворення повеней і зсувів на території, яка пережила масштабні лісові пожежі за останні роки. Вогнем тут була практично повністю знищена рослинність, яка зазвичай допомагає грунті затримувати дощову воду і перешкоджає утворенню селевих потоків.

Related Post