В Україні розпочнеться розбудова системи цифрового телебачення — 25 Жовтня 2010

Новини
admin

Вартість переходу на цифрове мовлення на наступний рік становитиме близько 1 млрд грн, — заявив на прес-конференції голова національної ради з питань телебачення та радіомовлення Володимир Манжосов.

Манжосов розповів, що сьогодні на засіданні було прийнято рішення щодо розбудови системи цифрового телебачення на базі 4х мультиплексів, які сумарно повинні транслювати 32 телепрограми. З них 15 — національні телевізійні мовники, а інші — будуть віддані на трансляцію регіональних мовників.

Також передбачається, що на базі цих мультиплексів на конкурсній основі буде надаватись можливість трансляції також і іншим мовникам.

Крім того,Володимир Манжосов розповів, що до 30 листопада Нацрада прийматиме заявки від суб’єктів господарської діяльності, які висловлять бажання стати провайдером, що візьме на себе функцію розбудови даних 4х мультиплексів.

За його словами, до нового року провайдер повинен розпочати роботи по переходу з аналогового телебачення на цифрове, а до 2015 р. згідно з законом всі національні та регіональні мовники повинні виходити в ефір в цифровому форматі.

Передбачається, що в процесі переходу мовники деякий час (рік-півтора) вестимуть ефірне мовлення одночасного в цифровому та аналоговому форматі.

Володимир Манжосов наголосив, що для переходу на цифровий формат, регіональним та загальнонаціональним мовникам потрібно буде переоформити ліцензії, вартість переоформлення становитиме 85 грн. Він запевнив, що для цієї процедури компаніям не потрібно буде брати участь в конкурсах та сплачувати ліцензійні збори. Також він згадав, що цифрове мовлення буде безкоштовним для телеглядачів і не надаватиметься в кодованому режимі.

Компанія-провайдер, яку визначить Нацрада, вестиме свою діяльність винятково на ринкових засадах, отримуючи прибутки від телекомпаній за послуги поширення їхнього сигналу в цифровому форматі. При цьому державний концерн РРТ буде надавати свої потужності для розміщення обладнання та передавачів провайдера.

Також, за словами Манжосова, період окупності для провайдера становитиме не менше 5 років, і визначаючи провайдера, Нацрада виходитиме насамперед з фінансової спроможності претендента інвестувати в розбудову цифрового телебачення згідно з вимогами законодавства, передає РБК-Україна.

Винники Plus  за матеріалами: rbc.uaap.org

Related Post