В серпні спека в Україні сягне рекордних 42 градусів — Україна


Cпека в Україні наступного місяця тільки посилиться та подекуди сягне навіть 42 градусів.Такий прогноз оприлюднив голова Укргідромедцентру Микола Кульбіда.

«Чим можна пояснити таку спеку? По-перше, конкретною синоптичною ситуацією, яка вже тривалий час, починаючи з червня, практично не змінюється, і яка створює умови для переміщення повітряних мас з території середньої та нижньої Волги і Північного Кавказу. Саме над цими територіями в значній мірі обезлісненими, степовими, створюються всі умови для прогрівання приземного шару повітря до температур від 40 до 43 градусів», — зазначив синоптик.

«І саме східним та південно-східними вітрами в Україну приходить це розпечене повітря. Вчора вперше в Україні температура в Україні досягла відмітки в 40 градусів. Така температура була зафіксована в Луганській області», — додав він.

За словами Кульбіди, точних прогнозів на місяць вперед немає, але можна з впевненістю говорити, спека в Україні протримається як мінімум до середини серпня.

«Думаю, що в серпні якраз на території України, згідно розрахунків, мають відмічатися найвищі для цього року температури повітря, які можуть досягати відмітки в 40-42 градуси у більшості регіонів, за винятком західних областей», — спрогнозував він.

Водночас синоптик додав, що в другій половині місяця зростає імовірність зміни повітряних мас, тобто зниження температурного режиму.

Винники Plus за матеріалами: pravda.com.ua  kosmo.ua

Клас!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *