В центрі Чорнобиля з’явиться гігантський парк — 19 Серпня 2010 — Калейдоскоп


В місті Чорнобиль до 25-річчя аварії на АЕС (26 квітня 2011 року) будують парк-музей — аналог київського Пирогово.

В першу чергу планують освоїти 5 гектарів території.

«У центрі Чорнобиля (місто розташоване в 17 км від станції) для цих цілей виділено територію, зараз її розчищаємо, — розповів начальник відділу зони відчуження Василь Золотоверх. — Знесено близько 20 будівель — в основному, це занедбані старі будинки, а також старий універмаг. Сам парк буде створено за образом столичного Пирогово. Від кожного з 94 постраждалих населених пунктів у парку з’явиться щось своє. Наприклад, будинок, дерево або дорожній покажчик. За рік все це, звичайно, не побудуємо, але майданчик підготуємо».

Парк у Чорнобилі, напевно, стане ще однією принадою для туристів, яких щороку у Зоні стає все більше.

Як розповіла начальник одного з відділів підприємства ЧорнобильІнтерІнформ (організовує поїздки в Зону) Марина Полякова, минулого року зону відчуження відвідали 7000 осіб, а за 7 місяців нинішнього року — близько 5 тисяч (у стандартній групі з 17 осіб вартість поїздки на одного становить 427 грн.). Туристів водять за спеціальним маршрутом, де радіація не зашкалює.

Як відомо, найбільша аварія на Чорнобильській станції сталася 26 квітня 1986 року. Вибухнув четвертий енергоблок станції. У результаті територія в радіусі 30 кілометрів зазнала радіоактивного зараження, від радіоактивного забруднення постраждали 19 російських регіонів з територією майже 60 тисяч квадратних кілометрів і з населенням 2,6 мільйона осіб, 46,5 тисячі квадратних кілометрів території Білорусі (23% від загальної площі). Загальна площа радіаційного забруднення України склала 50 тисяч квадратних кілометрів в 12 областях.

Роботу станції було зупинено 5 грудня 2000.

Винники Plus за матеріалами: Reuters  Сегодня

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *