Розлом Нью-Мадрид – що чекає Америку в майбутньому?

Примхи природи
admin

розлом нью-мадрид – що чекає америку в майбутньому?

Вчені вважають, що новий підземний поштовх такої ж сили – це тільки питання часу. За визнанням Геологічної служби США, розлом має потенціал для більш великих і потужних землетрусів, ніж вважалося раніше». Коли-небудь з великою ймовірністю руйнівний сейсмічна подія знову вдарить по американським земель і призведе до того, що тисячі людей загинуть, а мільйони залишаться без даху над головою.

розлом нью мадрид – що чекає америку в майбутньому?

На відміну від споруд на західному узбережжі, будівлі в межах Нью-Мадрида не розраховані на сильні сейсмічні події.Якщо сьогодні регіон потрясе землетрус, аналогічне поштовхів 1811-1812 років, це стане найбільшою катастрофою.Коли 16 грудня 1811 року по північно-сході штату Теннессі вдарив поштовх магнітудою 7.9, в церквах на східному узбережжі почали самостійно дзвеніти дзвони, а в американській столиці з’явилися тріщини у тротуарах. Подейкують, що президент Джеймс Медісон прокинувся посеред ночі від трясіння в Білому домі.

В Теннессі і оточуючих його штатах північноамериканські індіанці і ранні поселенці прийшли в жах від катастрофи. В землі відкрилися величезні тріщини довжиною до 7 км, з яких протягом наступного місяця виходив смердючий запах сірки. На щастя, у ті часи країна не відрізнялася великою чисельністю населення, тому загальна кількість пошкоджень було не надто великим.

За спогадами очевидця Годфрі Лесуера, поверхня землі перекатувалась, немов хвиля в океані, а річка Міссісіпі здибилася, ніби буханець хліба. Деякі ділянки її русла піднялися так високо, що частина річки побігла назад. Тисячі тріщин розірвали поля, з-під землі вирвалися гейзери, викидаючи в повітря пісок, воду і бруд. Зайве говорити, що сьогодні такі події можуть обернутися справжньою трагедією.

У доповіді, представленій В листопаді 2008 року, Федеральне агентство з надзвичайних ситуацій США попередило, що серйозне землетрус у Нью-Мадридської сейсмічній зоні може призвести до «найвищим економічним втратам від стихійного лиха в Сполучених Штатах», а також завдасть катастрофічний збиток по восьми штатах.

За словами вчених, в землі в цьому регіоні є дуже глибокий «шрам», який робить сейсмічну зону «механічно слабкіше, ніж велика частина решти Північної Америки». Підземний поштовх магнітудою 7.7 і вище здатний привести до пошкодження десятків тисяч об’єктів інфраструктури, що вплине на розподіл води, транспортну систему та інші життєво важливі структури.

На додаток до людських втрат будуть повністю згорнуті фінансові ринки, а вдома, особливо цегляні, впадуть. Багато будівлі поринуть в розрідженню землю, мости впадуть у річки. Маршрут Міссісіпі, можливо, знову зміниться, як це було за минулого землетрусу. Великі побоювання викликає той факт, що вздовж розлому Нью-Мадрид знаходяться 15 ядерних реакторів. За даними міжнародної страхової компанії Swiss Re, економічні втрати складуть близько 300 млрд. доларів, що в 2 рази більше, ніж збиток від урагану Катріна в Новому Орлеані в 2005 році.

розлом нью мадрид – що чекає америку в майбутньому?
Рилфут-Ріфт

Розломи, відповідальні за утворення Ново-Мадридської сейсмічної зони, пов’язані з підземної геологічною особливістю, відомої як Рилфут-Ріфт, яка сформувалася під час розпаду суперконтиненту Родинія в неопротерозойскую еру (близько 750 мільйонів років тому). При поділі вона залишилася як авлакогена (шраму або слабкою зони) і в даний час в силу триваючого континентального дрейфу Північної Америки є надзвичайно схильною землетрусів, незважаючи на те, що знаходиться далеко від кордону тектонічної плити.

У жовтні 2009 року група дослідників з Університету Іллінойсу і Університету Вірджинії підрахувала, що в разі землетрусу магнітудою 7.7 кількість постраждалих сягне 86 000 осіб, у тому числі 3500 загиблих. Буде зруйновано 715 000 будинків, без даху над головою залишаться 7,2 мільйона людей, включаючи 2 мільйони жителів, яким притулок буде потрібно в першу чергу. Як би там ні було, але в липні 2014 року Геологічна служба США збільшила оцінку ризику для Нью-Мадридського регіону і припустила, що ймовірність великого землетрусу в найближчі 50 років становить 10 %.

Related Post