Планети збираються на парад

планети збираються на парад

П’ять планет і Місяць разом на одному небі: початок 31 січня 2016 року

Повідомляє Московський Планетарій: «31 січня 2016 року жителів Землі чекає цікаве астрономічне видовище – ближче до сходу Сонця (7:30 мск) над горизонтом можна буде побачити п’ять планет Сонячної системи і присоединившуюся до них Місяць». У народі подібне зібрання небесних тіл у невеликій ділянці небозводу називають «парадом».

Керівник астрономічного комплексу Московського Планетарію Ярослав Турилов: «З 31 січня по 7 лютого перед світанком у південній частині неба можна буде спостерігати: високо над горизонтом – Юпітер, Сатурн, Марс і Місяць, а низько над горизонтом – Венеру і Меркурій»

планети збираються на парад
В Московському Планетарії обіцяють: «парад планет» буде виглядати приблизно так. Дивитися — на Південь.

За словами Турілова, небесне шоу буде видно неозброєним оком. Місяць у цей період буде спадати, так що її яскраве світло не перешкодить спостереженнями. «Приймати» парад планет найкраще де-небудь на відкритій місцевості.Адже в місті можна і не побачити Венеру з Меркурієм, які розташуються низько над горизонтом — їх можуть приховати будинку.

На початку лютого Сонце сходить десь в 8:20 мск. І в 7:30 мск небо буде досить темним, щоб побачити барвисте шоу.

планети збираються на парад
Британські астрономи включили в число учасників параду ще і дві зірки.

Чи треба боятися «параду планет»? Може він стати причиною природних катаклізмів на нашій планеті? Чи впливає розташування планет Сонячної системи на Землю? На ці запитання відповідає Володимир Сурдін, астроном, кандидат фізико-математичних наук, доцент фізичного факультету МДУ, старший науковий співробітник Державного астрономічного інституту їм. П. К. Штернберга: « у 1974 році В США вийшла книга «Ефект Юпітера» авторів Дж.Р.Гриббина і С. Г.Плейжмана, де розповідалося, що в 1982 році всі планети опиняться на одній стороні від Сонця, що викличе катастрофічні для Землі збурення на Сонці. 10 березня 1982 року . дійсно стався момент найбільшого зближення планет. Звичайно ж, апокаліпсису не сталося. Не на Землі, не на Сонці ця подія ніяк не відбилося.

Наступний «кінець світу» прогнозували на 11 серпня 1999 року, коли «парад планет» повинен був збігатися з сонячним затемненням. Потім у травні 2000 року, в грудні 2012 року, у 2015 році. Але, як ми бачимо, аж до наших днів ніякої закономірності не простежується. Думаю, що і в майбутньому її не виявиться. Подібні негативні прогнози експлуатують інстинкт самозбереження людини, в основі якого лежить страх».

планети збираються на парад
По мірі проходження параду, Місяць буде спадати.

Резюмуємо: найближчий «парад», в якому візьмуть участь 5 планет, ніякими катаклізмами не загрожує. Астрономи обіцяють. Не слід, очевидно, лякатися і нашим нащадкам, яких чекає «Великий парад» — з виходом вже 8 планет Сонячної системи. Він відбудеться 19 травня 2161 року.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *