Незважаючи на те, що астероїд наблизиться до Землі на відстань близько 17 тисяч кілометрів, зіткнення з Землею не очікується. За оцінками вчених, небесне тіло становить близько 30 метрів в діаметрі, і якщо увійде в атмосферу Землі, то справить вибух в два рази сильніше «челябінського двійника».
© Fotolia/ Paul Fleet
МОСКВА, 3 лютого – РІА Новини. До Землі наближається невеликий астероїд, всього на 10 метрів в діаметрі більше згорілого над Челябінському метеорита, повідомляється на сайті Лабораторії реактивного руху NASA. Найбільш близько до планети – на відстані 17 тисяч кілометрів — астероїд 2013 TX68 буде пролітати 5 березня 2016 року За оцінками вчених, небесне тіло становить близько 30 метрів в діаметрі, і якщо він увійде в атмосферу Землі, то, швидше за все, викличе вибух приблизно в два рази сильніше, ніж його «челябінський двійник».Астероїд уже наближався до Землі два роки тому, однак пролетів «на найбільш комфортом відстані в 2 мільйони кілометрів». Незважаючи на те, що в березні об’єкт, схожий на челябінський метеорит, пролетить ближче, зіткнення з Землею не очікується. При цьому вчені заявляють про те, що розрахувати траєкторію астероїда поки неможливо.
15 лютого 2013 року в 9:22 за місцевим часом (7:22 мск) над територією Челябінської області пролетів метеорит з надзвуковою швидкістю і яскравим спалахом світла. В 3 години 20 хвилин 26 секунд за Гринвічем спостерігався поштовх магнітудою 4 приблизно в кілометрі на північний захід від центру Челябінська. На Землі це подія спостерігалося як потужний вибух. Через кілька хвилин після вибуху (за свідченнями очевидців від 77 секунд до трьох хвилин і більше, залежно від відстані) на землю прийшла ударна хвиля.Смуга впливу ударної хвилі на поверхні склала близько 130 кілометрів в довжину і 50 кілометрів в ширину. Площа ураження ударною хвилею склала 6,5 тисячі квадратних кілометрів.
За результатами дослідження фрагментів Челябінського метеорита вчені Інституту геохімії та аналітичної хімії імені Вернадського РАН заявляли, що космічний об’єкт, який впав в районі Челябінська, колись відколовся від відносно великого астероїда.