Вперше про підйом рівня озера повідомлялося в листопаді 2015 року. Тоді прибули до вулкану мандрівники відзначили, що лава в ньому перебуває на відстані менше 1 метра від краю. Активність озера залишалася високою протягом 9-10 тижнів. В кінцевому підсумку лава почала виливатися через краї опівночі з 15 на 16 січня 2016 року.Переповнення озера – рідкісна подія для Ерта-Але. Останній раз подібне відбувалося в 2010 році.
Лавове озеро Ерта-Але в січні 2016 року
Зростання вулкано-тектонічної активності збігся з раптовим зникненням великого водосховища в Кенії і збільшенням сейсмічності в регіоні. У середу 24 січня у рифтовій долині стався землетрус магнітудою 4.2 з епіцентром на глибині близько 10 км. Підземний поштовх вважається не надто сильним, але він досить незвичайний для цієї місцевості. Струс добре відчувався на відстані 20 км від вогнища. За повідомленням місцевих жителів, у багатьох будинках з’явилися тріщини, а з полиць попадали книги. Епіцентр знаходився всього в 22 км на південний схід від кальдери Корбетти.Дата останнього виверження невідома, але кальдера вважається активною і проявляє фумарольную діяльність.
Серія землетрусів аналогічного розміру (магнітудою 4.5 або вище) спостерігалася в січні 2011 року. Підземні поштовхи були пов’язані з одночасним виверженням стратовулкан Набро, в історії якого до того часу не було зафіксовано жодного вулканічного події. Раптова активність у північній частині Східно-Африканського розлому тривала протягом приблизно одного місяця і призвела до падіння золи на великих територіях, евакуації людей з декількох сіл і загибелі 38 осіб. Не виключається, що в даний час рифтова долина готується до нового виверження.