Вулкану присвоєно помаранчевий код небезпеки
Вулкан Шивелуч
ПЕТРОПАВЛОВСЬК-КАМЧАТСЬКИЙ, 13 грудня. /Кор. ТАСС Олена Верещака/. Розмір лавового купола вулкана Шивелуч на Камчатці наблизився до позначки, після якої може статися виверження. Він досяг позначки 560 метрів у висоту, повідомив 13 грудня кореспондентові ТАРС керівник Ключевський вулканологической обсерваторії Інституту вулканології і сейсмології ДВО РАН Юрій Демянчук.
«На Шивелуче триває активний ріст лавового купола. Якщо раніше розпечені лавини були видні тільки в темний час доби, то тепер і вдень. Вночі спостерігається сильне світіння в районі бані, висота якого вже досягла 560 метрів, що є критичною відміткою», — розповів Демянчук.
Вчений пояснив, що зазвичай, після досягнення критичної висоти, відбувається потужний вибух купола, що супроводжується викидом попелу. У підсумку, як правило, частина купола руйнується. «Ми очікуємо потужний викид, але передбачити, коли він відбудеться, не представляється можливим, так як виверження Шивелуча мають раптовий характер. Але активність зараз дуже висока», — сказав Демянчук. Вулкану присвоєно помаранчевий код небезпеки. Це означає, що викиди на висоту до 10 тисяч метрів над рівнем моря можуть відбутися в будь-який момент.Авіакомпаніям передано попередження про те, що організовувати польоти в районі велетня небезпечно, так як частинки попелу можуть потрапити в двигуни повітряних суден і вивести їх з ладу. На цьому тижні Шивелуч двічі викидав попіл на висоту до 4 тисяч метрів над рівнем моря. Шлейфи поширювалися в бік Тихого океану на відстань від 15 до 20 кілометрів. За даними управління МНС по Камчатському краю, випадання частинок попелу не зафіксовано. Шивелуч — найпівнічніший діючий вулкан Камчатки. Він знаходиться на території Усть-Камчатського району.Найближчий населений пункт — селище Ключі, розташований в 45 кілометрах від підніжжя вулкана.