Аномальне спекотне літо в Україні буде 8 років — 31 Серпня 2010

Новини
admin

Аномально висока температура повітря у літній період може встановитися в Україні упродовж найближчих 8 років.

Так прогнозує начальник Українського гідрометеорологічного центру Микола Кульбіда.

«Якщо проаналізувати річну температуру повітря протягом десяти років, можна з упевненістю сказати, що мінімум 8 із 10 років у майбутньому будуть такими ж гарячими», – сказав М. Кульбіда в ході онлайн-конференції на сайті газети «Комсомольская правда».

При цьому він виключає можливість аномально холодної зими цього ж року. «Не може бути прямого зв’язку між спекотним літом і холодною зимою. Атмосфера на земній кулі одна, і все залежить від перерозподілу кількості енергії сонця та інших видів енергії, які додаються у результаті людської діяльності. Так що аномальної зими в цьому році не планується», – зазначив синоптик.

Відповідаючи на питання про особливості нинішньої осені, М. Кульбіда озвучив прогнози про прихід бабиного літа і нормальний рівень дощів.

«Бабине літо – період спокійної, розміреної і теплої погоди у вересні або жовтні. І, звичайно, такий період буде, і не один раз. Наскільки вони будуть тривалі – сказати складно», – сказав він.

«За нашими прогнозами, не слід чекати дуже дощової погоди. Опади пройдуть у західних областях України, де вони будуть досить частими. В інших регіонах дощі будуть час від часу. Що стосується більш далеких прогнозів, думаю, що тривалий сухий період закінчиться і на зміну йому прийдуть більш рясні опади в кінці вересня і в жовтні. Хоча вони будуть в межах норми даного сезону», – розповів начальник Укргідрометцентру про нюанси осінньої погоди.

Винники Plus  за матеріалами:  kp.ua  

Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій.  У разі передруку матеріалів посилання на  «Винники Plus» обов’язкове.

Related Post