Жінки живуть довше за чоловіків через мутації

Interesting
admin
фото: taday.ru

ДНК мітохондрій клітини передаються тільки від матері. Це означає, що мутації, які можуть завдати шкоди здоров’ю чоловіків, накопичуються, а ті, які шкідливі жінкам — зникають.

Вчені виявили, що відповідь на біологічну загадку, чому жінки живуть довше за чоловіків, криється в маленьких «енергопакетах» клітин тіла, які забезпечують мутації, більш небезпечні для чоловіків, ніж для жінок, пише ZN,UA.

Мікроскопічні мітохондрії клітини відповідають за перетворення їжі на енергію і унікальні тим, що у них є свій ДНК, який успадковується тільки від матері, пише видання.

Дослідження встановило, що мутації життєво важливих мітохондрій мають тенденцію до зникнення, якщо вони небезпечні для жінок, і до збереження, якщо вони небезпечні для чоловіків. Це пов’язано з тим, що процес природного відбору позначається тільки на матерях, тому що саме вони передають ці мітохондрії своїм дітям, зазначає автор статті.

Це означає, що мутації, які можуть завдати шкоди здоров’ю чоловіків, накопичуються, а ті, які шкідливі жінкам — зникають.

Жінки у всіх розвинених і у багатьох країнах, що розвиваються, зі сприятливими умовами для пологів в середньому живуть довше за чоловіків, що передбачає біологічне пояснення цього феномена, яке практично не має відношення до культурних відмінностей, робить висновок The Independent.

Довгожительство жінок стає очевидним, якщо подивитися на співвідношення статей у столітніх, серед яких жінки переважають над чоловіками — дев’ять до одного, відзначається в статті.

Дослідження, опубліковане в журналі Current Biology, було зроблено на мітохондріях дрозофіл, самки яких мають тенденцію жити довше за самців, повідомляє видання

Related Post