В Америці створили суперм’якого робота (ВІДЕО) — цікавинки — цікаво/відео/файли

Вчені з Гарвардського університету створили гнучкого робота без єдиної жорсткої деталі, який може переміщатися як гусінь, або як морська зірка і проповзати під перешкодами.

«Хоча робототехніка досягла великого прогресу за останні 50 років, роботи з жорсткою конструкцією все ще мають безліч недоліків», — розповів творець робота Роберт Шеферд з Гарварду і його колеги.

Крім того, металеві роботи часто відрізняються великою вагою і високою ціною, цитує науковців ТСН.

Творці нового робота вирішили використовувати як зразок не вищих тварин, а більш примітивні організми, які не мають внутрішнього скелета – кільчастих хробаків, морських зірок, кальмарів.

Отримані конструкції, на їхню думку, повинні відрізнятися простотою і дешевизною порівняно з «жорсткими» роботами.

Створений ученими перший зразок «м’якого» робота являє собою «чотириногу» плоску конструкцію, відштамповану з еластомірної пластмаси.

Усередині цих чотирьох відсіків сформовані «перебирання», які при збільшенні тиску змушують кінцівки згинатися.

Подаючи в певному порядку стиснене повітря в «тіло» і кожну з чотирьох «ніг» робота, автори дослідження домоглися того, що робот переміщувався і навіть проповзав під склом крізь вузьку щілину.

Вчені підкреслюють, що створена ними технологія дає змогу забезпечити дуже складні рухи дуже простими засобами – всього лише комбінацією клапанів, що вигідно відрізняє «м’яких» роботів від «жорстких».


Джерело: tsn.ua, фото: ВВС

Приєднайся до сайту Винники Plus у acebook контакті та в Однокласниках

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *