На Марсі знайшли обличчя Махатми Ганді — Цікавинки — Цікаве про цікаве

Load
admin

Італієць Маттео Янне виявив на марсіанській карті веб-сервісу Google Mars профіль Махатми Ганді.

Як пише tsn.ua, раніше Матео Янне повідомляв про те, що бачив на Червоній планеті рослинність, входи в підземні тунелі і руїни древніх міст.

Деталь рельєфу, що нагадала італійцеві індійського політика середини XX століття, розташована в районі з координатами 33 градуси 12’29,82»північної широти, 12 градусів 55′ 51,21»західної довготи.

Багатьом фахівцям знімок нагадав історію, що тривала три десятиліття після того, як американський апарат Viking 1 сфотографував на поверхні Марса «людське обличчя». Лише нещодавно детальні зображення тієї області, зроблені апаратом Mars Express, розвінчали улюблений багатьма міф. Камера HiRISE з більш високою роздільною здатністю показала, що це звичайний пагорб.

Схожа, така ж історія і з ликом Ганді. Джонатан Хілл, дослідник з університету Арізони, з’ясував, що фотографія, яка потрапила в Google Mars, — це оброблений знімок, зроблений європейським кораблем Mars Express Orbiter.

Погляд на більш чітку фотографію роботи камери CTX, встановленої на борту американського апарату Mars Reconnaisance Orbiter, стирає ілюзію.

«Це зовсім не насип, а якась яма. Ну а вміння людини у всьому бачити обличчя, давно відома науці і називається парейдолічною ілюзією», — зауважив Хілл

Ну а минулого тижня у відео, викладеному в Інтернеті, ще один ентузіаст Девід Мартінес розповів про виявлення на Марсі бази інопланетян. Щоправда, невдовзі з’ясувалося, що загадкова смуга, яка нагадує будівлю, є просто результатом впливу космічного випромінювання на камеру — якась частинка потрапила у фотоапарат під час зйомки.

Винники Plus  за матеріалами: tsn.ua / compulenta.ru

Related Post