Вчені розробили тканину, що робить людину невидимою (ВІДЕО) — Це цікаво — Цікаве про цікаве

Load
admin

Інженери-науковці з японськогокого університету створили матеріал, що складається з мільярда мікроскопічних намистин. Зі спини в них вмонтовані крихітні відеокамери — вони передають те, що бачать, на передню сторону плаща.

У результаті замість людини видно тільки фон, на якому вона стоїть.

Плащ виглядає ефектно, але в ньому герой невидимий тільки з одного ракурсу. Варто повернутися — ефект пропадає. Але в найближчому майбутньому зухвала задумка може стати реальністю. Російські фізики розробляють метаматеріали з негативним коефіцієнтом заломлення світла. Вони не відбивають світло, як всі природні матеріали, а буквально обводять його навколо. Об’єкт, накритий матерією, зникає.

Коли ми бачимо предмети, ми бачимо відбитий від них світло, електромагнітні хвилі. У середині ХХ століття фізики зрозуміли, що фотони світла не просто торкаються поверхні об’єкта, але взаємодіють з нею — викликають коливання зарядів у поверхневому шарі матеріалу. Так виникає відображення. І теоретично цим процесом можна управляти — підібрати матеріал, який буде заломлювати світло під негативним кутом. Не відображати, а відводити світло по дотичній далі, наче й не було ніякої перешкоди.

Російські фізики шукали приклади таких матеріалів у природі. Виявилося, їх немає. І лише наприкінці минулого століття вчені змогли сконструювати структуру з потрібним коефіцієнтом заломлення. Її назвали метаматеріалом.

Користувачам розробники метаматеріалів обіцяють революцію в електроніці: надтонкі телефони і небачені швидкості передачі даних.

Винники Plus  за матеріалами: gazeta.ua

Related Post